Gaffer svému týmu na 100% věří

Sir Alex Ferguson v dnešním rozhovoru poznamenal, že má naprostou důvěru ve výkony svého mužstva v období, které nazývá „velkými týdny“

Manchester United před sebou má opravdu těžké období, během kterého dvakrát zavítá na hřiště soupeřů z horních pater tabulky, doma se utká s West Hamem United, zavítá na italskou půdu, kde se na slavném San Siru utká s milánským AC a v neposlední řadě odcestuje do Mekky anglického fotbalu, památného Wembley, kde se ve finále Carling Cupu utká znovu s Aston Villou.

Zdá se, že jediné utkání proti West Hamu bude bez problémů, alespoň výsledky "Kladivářů" v letošní sezóně tomu odpovídají, zbytek zápasů však bude nesmírně složitých.

 Náš manažer se však neleká a následující dny bere jako velkou výzvu prosebe i pro své svěřence.

"Máme před sebou nesmírně složité období, kdy zápasy za sebou budu následovat jako na běžícím pásu," poznamenal Sir Alex Ferguson.

"Aston Villa, AC Milán, Everton, všechno venkovní zápasy – nebude to věru jednoduché. Při takto našlapaném programu je nesmírně důležité, aby bylo mužstvo v dobré psychické i fyzické pohodě a hlavně ve formě. Pak se dostaví i úspěchy."

"Právě v tomto období je Manchester United tradičně silný, jelikož hráči si plně uvědomují svoji zodpovědnost a vědí, že právě v tomto čase se láme chléb a rozhoduje se o případném úspěchu či neúspěchu celé sezóny. Jsou si moc dobře vědomi toho, že není místo pro nějaké výkyvy a výpadky formy."

Rudí Ďáblové se momentálně nacházejí ve skvělé formě. Poslední čtyři zápasy vyhráli a vstřelili v nich neuvěřitelných 15 branek. Zdá se, že generální ofenziva na vrch jménem Ligový titul byla zahájena a hráči Manchesteru United v čele se svým manažerem jsou připraveni vstyčit na dobytém území v květnu již čtvrtý oslavný praporec v řadě. 

Chelsea se sice v neděli vrátila po vítězství nad Arsenalem na čelo ligové tabulky o dva body před United, Sir Alex Ferguson však správně předpokládá, že cesta k titulu bude ještě pro oba celky hodně trnitá a plná zákrutů a soutěsek, ve kterých mohou oba týmy ztratit velké množství bodů.

"Milionkrát jsem již řekl, že týmy budou ztrácet body," poznamenal Boss.

"Naší snahou musí být udržet naše výkony co nejvíce konsistentní a ztrácet co nejméně bodů. Když budeme hrát jako minulý týden proti Arsenalu, myslím si, že budeme k titulu stále blíž a blíž."

"Teď už je každý zápas nesmírně důležitý a pokud vyhrajeme o dost více zápasů než prohrajeme, myslím si, že naše šance jsou velmi vysoké," uzavřel lodivod Manchesteru United, Sir Alex Ferguson.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.