Anderson hodnotí dosavadní sezonu

Brazilského záložníka Manchesteru United Andersona můžete často vidět s úsměvem na tváři. On sám doufá, že na konci sezony bude mít důvod se usmívat.

Jak si myslíš, že se pro tebe prozatím sezona vyvíjí?
Myslím, že to jde docela dobře. Odehrál jsem několik utkání a myslím, že jsem si vedl dobře. Jsem velmi šťastný, že mohu být v United. Doufám, že zde budu ještě hodně dlouho a pro tým budu ještě přínosnější.

Sir Alex řekl, že jsi vždycky velmi zklamaný, když tě nevybere do sestavy. Rekapituluje to tvoje odhodlání hrát za United?
Ano, myslím si to. Žádný fotbalista není spokojen s tím, když není vybrán do sestavy. Pokud vás netrápí, že nehrajete nebo že budete pouze v hledišti, pak nemůžete být úspěšní, alespoň ne v klubu jako je United. Musíme být nespokojen, když nejste v týmu. Ale i přesto, když nejsem v sestavě, tak své spoluhráče hodně podporuji. Rád bych nastupoval v každém zápase, ale když se to nestane, podporuji své spoluhráče, protože jsme tým a táhneme za jeden provaz.

Jak velká je konkurence s ostatními skvělými záložníky v United?
Je to velká výzva. Konkurence je zdravá věc, protože jenom tak se z hráčů dá vyždímat to nejlepší. Když každý musí soupeřit o místo v sestavě, potom jsou jeho výkony na mnohem větší úrovni.

Nastoupil jsi už na několika pozicích – vysunutý záložník, defenzivní záložník nebo levé křídlo. Kde se ti hraje nejlépe?
Rád hraji co nejvíce vpředu, hodně rád útočím a myslím si, že mi to vyhovuje. Systém, který Manchester United hraje, mi dává velkou volnost, abych ukázal ze sebe to nejlepší. Takže preferuji útočné role.

Řekl si, že stále nejsi spokojen se svojí střeleckou statistikou v klubu. Pracuješ na tom?
Pracuji na všem, v čemž se můžu zlepšit, a samozřejmě žádný hráč, která hraje na mé pozici, není spokojen s tím, když za sezonu vstřelí jednu branku. Chci střílet další branky a vždy se snažím ze všech sil. Chci, aby se mi tady dařilo, cítím se tady šťastný. Ale moje střelecká statistika není problém, pokud se mi to nepovede v této sezoně, tak vím, že to přijde v té další. Nikdy se tohoto cíle nevzdám. Jsem spokojen s tím, jak se moje kariéra vyvíjí.

Jak vidíš své šance, že se prosadíš do týmu Brazílie pro MS?
Momentálně se soustředím na to, aby se mi dařilo v Manchesteru United. Pokud se mi tady bude dařit, pak si vybojuji místo v sestavě pro národní tým na MS, což by bylo skvělé. Ale když se mi to nepodaří, budu fandit aspoň jako fanoušek. Mým hlavním cílem je ale United, toto je priorita. Rád bych hrál na MS, ale mám před sebou ještě několik let fotbalu, takže doufám, že dostanu více příležitostí.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.