Ferdinand má jako nový kapitán Albionu podporu

Zatímco Rio Ferdinand se zatím ohledně své nové funkce kapitána anglické reprezentace nevyjádřil, manažer a kapitán Manchesteru United toto jmenování veřejně podpořili, stejně tak jako Michael Carrick.

Trenér anglické fotbalové reprezentace Fabio Capello se rozhodl zbavit funkce kapitána národního týmu obránce Chelsea Johna Terryho poté, co na veřejnost vyšly najevo skandály anglického obránce v osobním životě. Novým kapitánem Albionu byl jmenován obránce Manchesteru United Rio Ferdinand a jeho zástupcem byl zvolen záložník Liverpoolu Steven Gerrard.

Manažer Manchesteru United Sir Alex Ferguson je samozřejmě velmi rád, že jeden z jeho svěřenců povede národní mužstvo jako kapitán.

"Máme za něj velkou radost. Myslíme si, že je skvělé pro Manchester United, že jeden z jeho hráčů povede národní mužstvo jako kapitán. Za poslední roky jsme v této pozici měli Garyho Neville, Bobbyho Charltona a Bryana Robsona, který byl kapitánem Anglie po více než 60 zápasů, takže jsme na to velmi pyšní," řekl Sir Alex Ferguson pro MUTV.

Kapitán Manchesteru United Gary Neville je také velmi spokojen s tím, že právě Rio Ferdinand byl zvolen novým kapitánem anglické fotbalové reprezentace.

"Je to velká pocta, když vedete národní mužstvo jako kapitán. Rio za poslední roky předváděl v reprezentačním dresu skvělé výkony a byl to zástupce kapitána, takže bylo přirozené, že právě on se stal novým vůdcem. Je to skvělé i pro klub, že má v týmu kapitána anglické reprezentace," řekl Gary Neville.

"Rio je skvělý vůdce a skvělý kapitán. Je to hráč světové špičky. Dokázal to ve finále Ligy mistrů a vyhrál, takže v tomto ohledu se nebude trápit. Rio má respekt u všech hráčů a to je velmi důležitá věc, takže jsem si jistý, že bude určitě úspěšný," řekl další anglický hráč Michael Carrick na adresu svého spoluhráče.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.