Reakce na včerejší zápas

Ve třech krátkých článcích si můžete přečíst reakce našich hráčů a manažera na včerejší utkání a šance Manchesteru United na čtvrtý ligový titul v řadě

Legenda Manchesteru United, Gary Neville, se včera vrátila do základní sestavy Red Devils a solidním výkonem přispěla k pohodovému a vysokému vítězství nad Portsmouthem v poměru 5:0.

Gary kvituje to, že se Manchester United dostal do čela ligové tabulky o bod před svého největšího konkurenta z Chelsea. Gary je si vědom, že v případě dnešního vítězství Chelsea znovu Manchester United v tabulce přeskočí, zároveň však dodává, že Chelsea musí ještě v průběhu sezóny zavítat na Old Trafford, což by Manchesteru mohlo přinést právě tři body, které rozhodnou o držiteli titulu.

"Teď to máme ve svých rukou. To je změna oproti dosavadnímu průběhu sezóny, kdy jsme byli čtyři body za Chelsea a museli jsme čekat na její zaváhání. Úplně nejlepší scénář je, že už je před sebe nepustíme, ale to zatím ještě bohužel nezávisí jen na nás," uzavřelo srdce Manchesteru United, kapitán Gary Neville.

 

 Také Patrice Evra považuje včerejší hladké vítězství nad Pompeys za velmi důležité, ovšem jedním dechem dodává, že byl lehce frustrovaný z toho, že se Manchesteru dlouho nedařilo vstřelit úvodní branku zápasu.

"S výsledkem jsem nadmíru spokojen. Hráli jsme s tím pravým vítězným duchem a pět gólů nám bylo odměnou za námi úředvedenou hru."

"Vůbec jsem o našem vítězství nepochyboval, na druhou stranu musím říct, že jsem trochu naštvaný, že se nám nepodařilo rozhodnou během úvodní fáze zápasu."

"Naštěstí se nám povedlo do poločasu vstřelit dva góly a v tu chvíli nás vzhledem k hernímu projevu Portsmouthu vítězství již nemohlo minout. Je vždy skvělé rozhodnout už v prvním poločase," uzavřel levý bek Manchesteru United,  Fracnouz se senegalskými kořeny Patrice Evra.

 

Také Sir Alex Ferguson byl vítězstvím potěšen a nezapomněl své svěřence pochválit.

 "Měli jsme obrovskou územní převahu vyjádřenou držením míče výrazně v náš prospěch, vytvářeli jsme si také střelecké pozice, které jsme žel nedokázali poměrně dlouho proměnit. Ovšem byli jsme trpěliví a úspěch se pak dostavil."

"Je vždy velmi těžké hrát proti soupeři, který přijede jen bránit. Ovšem my jsme rozhodli už do poločasu a pak už byl zápas jednoznačnou záležitostí."

"Dnes jsme měli i trochu štěstí, což se projevilo především při nešem druhém gólu. Ovšem i to k fotbalu patří a právě druhý gól byl pro nás tím nejdůležitějším, jelikož prakticky rozhodl o výsledku zápasu."

"Pak už nám tam padal jeden gól za druhým a především ten Berbatovův byl briliantní," pochválil Ferguson svého svěřence.

Sir Alex Ferguson se již také zamyslel nad středečním utkáním, kdy Manchester United zavítá na horkou půdu Aston Villy.

"Hrají ve skvělé formě. Bude to pro nás velká zkouška. Nebojíme se však. Máme velmi mnoho skvělých a odpočatých hráčů jako jsou Mame Diouf nebo Michael Owen. I oni mohou rozhodnout zápas."

Manažer odpověděl také na otázku, zda se chystá sledovat dnešní zápas mezi Chelsea a Arsenalem. "Ani nevím, jestli se budu dívat. Spíše ne, protože se chystám na cestu do Glasgowa. Ale ještě o tom popřemýšlím."

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.