Old Trafford si opět připomene 6. únor 1958

Old Trafford před zítřejším zápasem proti Portsmouthu uctí minutou ticha památku těch, kteří před 52 lety zemřeli při mnichovské letecké tragédii.

Každý rok si Manchester United 6. února připomíná památku těch, kteří v roce 1958 zemřeli při mnichovské letecké tragédii. Tehdy zemřelo osm hráčů anglického klubu – Geoff Bent, Roger Byrne, Eddie Colman, Duncan Edwards, Mark Jones, David Pegg, Tommy Taylor a Liam Whelna. Dále zemřeli také tři členové personálu – klubový sekretář Walter Crickmer a trenéři Tom Curry a Bert Whalley. Celkem při leteckém neštěstí zemřelo 23 lidí.

Zítra to bude teprve po osmé, kdy hráči Manchesteru United nastoupí k utkání přesně v den tragédie. Hráči v zítřejším utkání mezi United a Pompey nastoupí s černými páskami na rukávech a výkopu bude předcházet minuta ticha.

"Každé výročí je důležité – to se nemění a nikdy se to ani měnit nebude. Když se podíváte na momenty, které tvořily historii United, tak si myslím, že nenajdete větší okamžik než právě leteckou tragédii v Mnichově. Budeme pokračovat v uctívání této tragédie," řekl klubový sekretář Ken Ramsden.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.