Giggs: Wayne Rooney může být nejlepší

Záložník Manchesteru United Ryan Giggs o svém spoluhráči Waynu Rooneym tvrdí, že se může brzy stát nejlepším fotbalistou na světě.

24letý anglický útočník si letošní sezonu opravdu užívá a hraje v životní formě. O víkendu svojí brankou přispěl k výhře 3:1 nad Arsenalem. Rooney nedávno získal cenu PFA Fans‘ Player of the Month a momentálně je také nejlepším střelcem anglické Premier League s dvaceti zásahy.

Rooneyho spoluhráč Ryan Giggs věří, že pokud Rooney bude pokračovat ve stávajících výkonech, zařadí se po bok nejlepších fotbalistů na světě jako jsou Lionel Messi, Cristiano Ronaldo nebo Kaka.

"Je blízko této skupině hráčů. Mohli jste to vidět v těžkých utkáních za anglickou reprezentaci i za klub. Tohle špičkoví hráči dělají. Nejlepší na tom je, že Wayne je stále ve vývoji. Je mu 24 let a může být jenom lepší. Má velkou chuť a je skvělým hráčem pro váš tým," řekl Giggs.

Všichni očekávají, že Rooney se zapíše mezi střelce i v sobotním utkání proti Portsmouthu, který zavítá na Old Trafford. Podle Giggse ale Rooney nejenom střílí branky, ale i když se mu nedaří, tak má velký vliv na celé mužstvo.

"I když nehraje dobře, tak způsobí protivníkům velké problémy. Tohle se jen tak běžně nevidí. Dokonce i hráči, kteří jsou velcí bojovníci, když nehrají dobře, tak prostě v zápase nejsou vidět. Ale pokud se Wayovi nedaří, což se ale stává velmi zřídka, tak bojuje a nevzdává se. Vždycky věří, že připraví nějakou šanci. Věří, že se do nich dostane a věří, že se mu podaří skórovat," dodal Giggs.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.