Antonio Valencia si život na Old Trafford užívá

Antonio Valencia ve své první sezoně na Old Trafford zaujal svými výkony a ačkoliv nyní čelí tvrdé konkurenci v podobě Naniho, Ekvádorec si život na Old Trafford užívá…

Kromě Patrice Evry a Wayne Rooneyho si odehrál za Manchester United v této sezoně více utkání než kterýkoliv jiný hráč. Čekal si to?
Abych řekl pravdu, tak ne. Myslel jsem si, že začátku budu nastupovat pouze sporadicky a až se v klubu usadím, tak dostanu více příležitostí. Ale jako fotbalista trénujete tvrdě každý den tak, abyste byl připraven nastoupit. Pak už záleží jenom na manažerovi, koho vybere a ten mi dává hodně příležitostí. Svojí kariéru v United si zatím užívám a to je teprve začátek.

Fanoušci Manutd.com tě zvolili nejlepším hráčem listopadu i prosince. Jsi rád, že máš takovou podporu?
Je to zdroj motivace, která vás nutí pracovat ještě více, a pokoušíte se vyhrávat tyto ceny. Fanoušci jsou neuvěřitelně důležití, je velmi pěkné, že mám jejich podporu.

Čím to je, že střílíš více branek, než tomu bylo ve Wiganu?
Dostávám se mnohem častěji do pokutového území, než tomu bylo v mé předcházející kariéře. Jsem nabádán, abych se tlačil dopředu, a z levé strany chodí hodně míčů, takže se dostávám do více šancí a některé se mi podaří zakončit.

Jakou šanci má podle tebe Manchesteru United v této sezoně co se týče zisku trofejí?
Chceme toho vyhrát co nejvíce. Naše odhodlání jste mohli vidět v semifinále Ligového poháru a strašně rád bych si zahrál ve Wembley. Byl bych velmi rád, kdyby se mi povedla vyhrát alespoň jedna trofej v mé první sezoně. Chceme vyhrát trofeje za každou cenu a chceme obhájit ligový titul a získat ho tak počtvrté v řadě. To je pro nás velmi důležité.

Je tvůj úspěch oslavován v Ekvádoru – je zde nyní více fanoušků Manchesteru United?
Neřekl bych, že všichni z Ekvádoru jsou fanoušky Manchesteru United, ale má rodina a kamarádi mu začali fandit. Všichni to jsou velcí fotbaloví fanoušci, nesledují zápasy jen kvůli mně. Několik z nich přiletělo v prosinci přímo do Manchesteru, aby viděli pár zápasů. Naštěstí viděli utkání proti Wiganu, kde se mi podařilo skórovat!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.