Fanoušci chtějí od rodiny Glazerů odkoupit klub

50členná skupina bohatých fanoušků Manchesteru United, která vystupuje pod názvem „the Red Knights“ chce od rodiny Glazerů odkoupit Manchester United.

Keith Harris, generální ředitel investiční banky Seymour Pierce, byl osloven seskupeným společenstvím s dobrým finančním zázemím, aby se pokusil přesvědčit americké majitele rodiny Glazerů, aby prodali Manchester United.

Harris shromáždil už několik nabídek na převzetí různých klubů z Premier League. Tento týden by měla proběhnout schůzka mezi ním a skupinou zájemců, kteří se budou snažit o demokratickou kontrolu nad anglickým klubem.

"Dokud jedinci nebudou chtít vystoupit veřejně, nemůžeme jmenovat jejich jména. Věci jsou stále ve vývoji. Vše se posouvá směrem kupředu, ale bude trvat ještě nějaký čas, než se všechno vyřeší. Je zde 50 lidí, kteří vytvoří převážnou část společenství. Všichni to jsou fanoušci Manchesteru United a jsou velmi bohatí. Jsou z Londýna nebo podnikatelé ze severozápadu a Manchesteru. Dokud nebude vše vyřešeno a připraveno, nemůžeme je jmenovat. Role MUST je podporovat Red Knights (Rudé rytíře) a věřit jim," řekl Duncan Drasdo z Manchester United Supporters Trust (MUST).

Možní investoři by ale museli shromáždit zhruba jednu miliardu liber, aby přesvědčili rodinu Glazerů k prodeji klubu. Američtí majitelé, kteří mají sídlo na Floridě, ale trvají na tom, že nechtějí klub prodat a že v dlouhodobém vývoji na tom vydělají. Red Knights nyní budou usilovat o tom, aby si to majitelé rozmysleli.

Organizace IMUSA (Independent Manchester United Suporters Association) uvedla, že dobré by bylo, kdyby bylo odkoupeno alespoň 25% nepřenosných akcií.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.