Statistika: útočná hra týmu v průběhu sezóny

V další sérii čísel se dnes zaměříme na útočnou hru Manchesteru United

Wayne Rooney je nejlepším střelcem anglické Premier League s 20 zářezy na své pažbě. To je již po 23 zápasech, které Wayne odehrál v letoční sezóně, o jeden víc než nejlepší střelec loňského ročníku, útočník Chelsea Nicolas Anelka.

Pouze Cesc Fabregas má v právě běžící sezóně více asistencí na svém kontě než Ryan Giggs. Nutno ale poznamenat, že Fabregas si na hřišti pobyl mnohem déle než waleská legenda.

Manchester United získal hned po Chelsea nejvíce bodů z domácích zápasů, přesně 31. vyhrál deset utkání z dvanácti, jednou remizoval a jeden zápas, s Aston Villou, prohrál. Nejlepší Chelsea získala ještě o tři body více.

Antonia Valenciu nalezneme v nejlepší desítce nahrávačů Premier League. Navíc ekvádorský křídelník vstřelil více gólů než jeho konkurenti na stejném postu z jiných týmů, jmenovitě James Milner, Aaron Lennon, Ashley Young, Shaun Wright – Phillips a Joe Cole.

Nepřekvapí, že nejčastěji faulujícím hráčem Manchesteru je všudybyl Patrice Evra – fauloval 27x. 48 hráčů Premier League je v tomto směru "úspěšnějších", mezi nimi Andrey Arshavin, Peter Crouch, Kieran Richardson, Carlton Cole a "nečekaně" Kevin Davies.

Manchester United má nejlepší výsledky na hřištích soupeřů. Vyhrál v 7 z 12 ligových utkání a nasbíral velmi slušných 22 bodů.

Patrice Evra je naším nejfaulovanějším hráčem. Protihráči se na něm provinili celkem 37x, což je více než na za ním následují Wright – Phillipse, Torrese a Teveze.

Manchester United doposud skóroval v utkání průměrně 2,33x (o 0.54 více než minulý rok), což ho řadí na třetí místo za Chelsea (2.47x) a Arsenal (2.50x).

Loni, 4 z Ronaldových 18 gólů padly z penalt. Letos, z Rooneyho 20 gólů padly taktéž 4 z penalt.

Manchester United vyhrál všechny zápasy, ve kterých dokázal vstřelit první gól, a to se skóre 48:7. Naopak, zvítězil jen ve 2 z 9 zápasů, ve kterých prohrával.

Kdyby zápasy končily o poločase, Manchester United by byl v současné době na 5. místě ligové tabulky s 38 body. 15 bodů Manchester zachránil v druhém poločase.

Pouze Frank Lampard vytvořil v této sezóně více střeleckých pozic pro své spoluhráče (71) než Antonio Valencia (59)

Patrice Evra doposud nastoupil do všech zápasů probíhajícího ročníku Premier League.

Obdobím zápasu, kdy Manchester United střílí největší množství gólů, je 76. – 90. minuta. V tomto čase vstřelil Manchester plných 15 branek. 5 z nich vstřelil Wayne Rooney.

Wayne Rooney a Dimitar Berbatov jsou našimi nejfaulovanějšími útočnými hráči. Na oba spáchali obránci soupeře 22 faulů.

Přestože se Paul Scholes v letošní sezóně dopustil "pouze" 20 faulů, je na druhém místě v počtu obdržených žlutých karet. Před ním je již jen Tim Cahill z Evertonu.