Ferguson prodeje Davida Beckhama nelituje

Manažer Manchesteru United Sir Alex Ferguson uvedl, že nelituje prodeje Davida Beckhama a připravuje se na střetnutí s bývalou legendou United.

David Beckham předváděl dobré výkony, ale i přesto byl v roce 2003 prodán do Realu Madrid kvůli osobním sporům s manažerem Sirem Alexem Fergusonem. Samotný Ferguson sám cítí, že toto téma už je dávnou historií. Oba dva se nyní setkají ve vzájemném střetnutí Ligy mistrů, jelikož v osmifinále soutěže se United střetnou s AC Milán, kde nyní Beckham působí na hostování do konce sezony. Beckham se určitě dostane na Old Trafford zvláštní pozornosti a Ferguson je zvědav, jak se s tímto vypořádají ostatní hráči.

"Nelituju toho. Posunuli jsme se dále. Jediný rozdíl s ostatními hráči, kteří se vrátili na Old Trafford bude v tom, že média kolem toho udělají obrovský rozruch. Je to celebrita a to nejenom v oblasti fotbalové, nikdy se k nám nevracel někdo v takové pozici jako on. Naší prací bude soustředit se na fotbalové utkání a Davida Beckhama nechat médiím, tomuto prostě nezabráníme," řekl Sir Alex Ferguson pro Inside United.

David Beckham odcházel z Manchesteru United za ne nejlepších okolností poté, co se pohádal se Sirem Alexem Fergusonem. Tyto neshody byly už dávno zapomenuty. Ferguson navíc není vůbec překvapen tím, že Beckham byl opětovně poslán na hostování do AC Milán, aby se připravil na nadcházející MS v Jihoafrické republice.

"Když jsem se s ním potkal minulý rok před utkáním s Interem Milán, tak jsem mu řekl, že by měl uvažovat o návratu do Evropy, pokud chce pomýšlet na MS. A jde vidět, že si to vzal k srdci. Minulý rok prožil v Miláně dobré období, takže jsem neviděl důvod, proč by se tady nemohl vrátit."

Manchester United se na San Siru střetne s AC Milán 16. února. Odveta je pak naplánována o tři týdny později na Old Trafford. Ferguson toto dvojutkání vidí jako nejtěžší zkoušku v letošní sezoně.

"Myslím si, že ano. Evropský pohár je vždy velmi speciální a na Old Trafford už jsme zažili několik skvělých večerů. Doufám, že toto bude jeden z nich. První zápas hrajeme venku, což nebude vůbec lehké, ale jsem přesvědčen o tom, že rozhodovat se bude až na Old Trafford."

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.