A zase ty statistiky!

Po článku, který rozpoutal dosud nevídanou bouři komentářů, jsem se rozhodl přijít s dalšími čísly

Čísla se tentokrát týkají produktivity Manchesteru United v minulé sezóně, tedy i s Rooneym a Ronaldem v sestavě, a sezóny této, ve které se z Rooneyho stal hlavní producent gólů, což je způsobeno odchodem Ronalda a změnou Waynovy úlohy v týmu Rudých Ďáblů.

Minulou sezónu v této době skórovali Cristiano Ronaldo a Wayne Rooney v domácí ligové soutěži dohromady 14x, přičemž Ronaldo se trefil osmkrát a Rooney šestkrát.

V této sezóně, jak jistě všichni víte, zaznamenal Rooney již 19 ligových branek!

Další zajímavé číslo se týká střelecké potence United. Minulou sezónu v této době měl Manchester na svém kontě 34 gólů během 21 ligových zápasů, letos je to 53 branek během 23 ligových utkání. Disproporce ohledně počtu zápasů je způsobena účastí Manchesteru United na MS klubů minulou sezónu.

Na dokreslení ještě jedno číslo – Wayne nastoupil v této sezóně dosud k 22 ligovým utkáním. Minulou sezónu zaznamenal během svých prvních 22 utkání devět branek.

Během sezóny 2008/2009 vstřelil Cristiano Ronaldo 18 ligových branek, což je o jednu méně než Wayne Rooney v tuto dobu, kdy se sezóna teprve láme.

Tolik k podle mého názoru velice zajímavé statistice, kterou jsem rozhodně nechtěl zaútočit na Ronalda, nebo vyzvednout do nebe letošní Manchester oproti tomu loňskému. To jsem nechtěl a ani nemohl – vždyť minulý rok touto dobou se završoval parádní rekord Manchesteru United v neprůstřelnosti. Chtěl jsem se jen podělit o velice zajímavá čísla, která souvisí se změnou herní koncepce Manchesteru United a způsobem využívání některých hráčů a jejich přínosu pro celý tým.

Na závěr ještě jedna zajímavá statistika – obránci. Spousta lidí nadává na propustnost obrany Manchesteru United, která byla vždy zárukou našeho úspěchu. Ale podívejme se na čísla, která se týkají účasti našich elitních obranných hráčů ve hře. Na jejich základě je jasné, že pozice, na kterých se Manchester v současné době pohybuje, jsou ještě velice dobré (a teď neberu to, že jsme se, alespoň prozatím, dočasně ocitli na čele Premier League).

V této sezóně nastoupil dosud Rio Ferdinand k pouhým pěti ligovým utkáním, Nemanja Vidic hrál třináctkrát a Edwin van der Sar pouze šestkrát. Do kontrastu stavím loňskou vítěznou sezónu, ve které měl v tuto dobu Rio odehraných  17 a Vidic s van der Sarem dokonce 22 ligových utkání.

V současné době se nacházíme na čele ligové tabulky, ovšem naši nejbližší pronásledovatelé, Arsenal a Chelsea mají zápasy k dobru. Kde bychom se však nacházeli nebýt nesmírné marodky v zadních řadách? Raději ani nemyslet…  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.