Welbeck už se připravuje s Prestonem

V tomto článku přináším první reakce Dannyho Welbecka, který dnes ráno zamířil do Prestonu

Očekávané se stalo skutkem. Jeden z našich mladých útočníků zamířil na hostování. Tím "šťastlivcem" či "nešťastlivcem", jak kdo chce, se stal mladý anglický reprezentant do 21 let Danny Welbeck.

Welbeck zamířil do druholigového Prestonu North End, který trénuje syn Sira Alexe Fergusona, Darren a který se momentálně nachází na 17. místě Championship, přičemž od sestupu ho dělí pouhých šest bodů.

Mladý Danny přichází tedy do týmu s jednoznačným úkolem – zachránit Preston v druhé nejvyšší anglické soutěži.

Sám Danny na adresu Prestonu a celého hostování poznamenal: "Lidé stále mluví o skvělém vztahu Gaffera s jeho synem Darrenem, ale já jsem v Prestonu nikoli kvůli jejich vztahu, ale proto, že chci hrát svoji hru a odvést 100% ve prospěch Prestonu," řekl Welbeck.

"Zajímal jsem se o vzájemnou historii Manchesteru United a Prestonu North End a zjistil jsem, že vztahy mezi kluby byly vždy na velice dobré úrovni, a i proto jsem rád, že mohu hrát právě za Preston. Těším se, že zase nastoupím na hrotu útoku, protože tam se cítím nejlépe. V Manchesteru, když už jsem hrál, jsem většinou nastupoval na levém křídle, ale tato pozice mi příliš nesedí, a proto se ještě více těším na svoji šanci v Prestonu. Jsem hráčem, který chce stále hrát a odvádět na hřišti tu nejlepší práci až do úmoru. V United jsem byl od svých devíti let, a proto je trochu nezvyk teď odcházet, ale uvědomuji si, že tato nová zkušenost mě posílí a dovolí mi se dále zlepšovat. A právě proto se na novou výzvu v Prestonu tolik těším," uzavřel mladý nadějný útočník.

Já osobně hostování Dannyho Welbecka v druholigovém Prestonu kvituji, a to hned z několika důvodů.

První je nasnadě – Danny dostane příležitost pravidelně hrát, a to je přesně to, co mladý, osmnáctiletý hráč potřebuje. Hrát, hrát a hrát, to je nejlepší způsob jak se zlepšovat. Podívejte se, jak si ve Watfordu vede Tom Cleverley, hráč, kterého před touto sezónou znal jen málokterý fanoušek Manchesteru United. A teď je z něj jeden z nejlepších střelců druhé nejvyšší anglické soutěže, který už z pozice pravého záložníka vstřelil devět branek. Myslím si, že Dannymu by se mohlo dařit podobně.

Důvod číslo dva – Preston trénuje syn Sira Alexe Fergusona, Darren, což je podle mého názoru záruka toho, že o Dannyho bude ve všech směrech postaráno a že se mu dostane potřebného zápasového zatížení. Navíc ve svém synovi bude mít Sir Alex toho nejlepšího skauta, který mu podá všechny potřebné informace o Dannym a jeho možném progresu.

A konečně důvod číslo tři – Danny zůstává v Anglii, nemusí přivykat novému stylu hry, a hlavně, zůstane v kontaktu s tvrdým anglickým stylem, což mu v budoucnosti, která je podle mého názoru pevně svázaná s Manchesterem, může jedině pomoci.

Celkově si tedy myslím, že toto hostování je pro všechny strany nesmírně výhodné a může v brzké době přinést ovoce.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.