Review: Manchester United – Hull City

Manchester United vyhrál nad Hullem City na domácím stadioně, když se o všechny góly postaral Wayne Rooney.

Na domácím stadionu Old Trafford si United s přehledem poradili se svěřenci Philipa Browna a dokázali snadno zvítězit i ve druhém letošním ligovém střetnutí obou týmů. Do sestavy se k velké radosti všech fanoušků United vrátila dlouhodobě zraněná opora a dnes také kapitán týmu obrany Rio Ferdinand. V útoku vedle sebe nastoupili od začátku zápasu Michael Owen a Wayne Rooney.

Průběh prvního poločasu: United začali zápas velmi aktivně naladěni. První velkou šanci zápasu přinesla hned druhá minuta. Patrice Evra skvěle vysunul Wayna Rooneyho a ten postupoval osamocen po levé straně hřiště. Přihrávkou ještě vylepšoval celou akci a našel volného Owena na šestnáctce, ale jeho střelu srazila obrana Hullu na roh. V 7´ jsme šli do vedení. Celá akce se zrodila takto. Po neodpískaném offsidu po pasu Scholese na Naniho, tento hráč vybojoval roh. Sám jej rozehrál, ale obrana Hullu míč odhlavičkovala, avšak pouze k Parkovi, který přihrál Scholesovi. Ryšavý záložník vypálil z velké dálky tvrdou střelu, kterou gólman Myhill vyrazil před sebe přímo na nohy Wayna Rooneyho a ten už věděl co s míčem udělat a propálil brankáře – 1:0 Manchester United byl od začátku utkání při chuti a vstřelený gól motivaci ještě zvýšil. Aktivní hra celého týmu přinášela pohledné akce. Ve 13´ se po přetaženém centru Fletchera dostal k hlavičce Park, ale ta se mu nevyvedla podle představ. Po rohu Naniho ve 14´ se dostal k míči Ferdinand, ale protečoval jej mimo bránu. Po faulu Scholese v 15´ dostal soupeř možnost přímého kopu z dobré pozice blízko našeho vápna, ale Geovanniho přízemní střelu zblokovala zeď. V 17´ se do šance dostal hostující Barmby a Sar musel zasahovat po jeho nebezpečné střele z úhlu. Z následných dvou rohů a menším tlaku Hullu nic nebylo. Po centru Naniho ve 22´ střílel ve vápně z první Rooney, ale jeho střelu přizdvihl obránce nad bránu. Ve 23´ spadl ve vápně probíjející se Nani, ale rozhodčí penaltu nepískl. Situace byla velmi sporná. Po následném rohu hlavičkoval Ferdinand do rukou Myhilla. Po rohu ve 28´ přišel velký závar před bránou Hullu. Parkovu střelu ale zablokovala obrana a v další šanci nevyzrál Owen na Myhilla, který vyrazil jeho střelu. Ve 32´ byl před šestnáctkou faulován Park a tak měl i Manchester možnost přímého kopu z dobré pozice. Střílel Wayne Rooney, ale jeho technická střela jen o pár centimetrů minula levou tyč Myhillovi brány. Po další pohledné akci ze 40´se ke střele po přihrávce Naniho do vápna dostal Rooney, ale střela mu nesedla. Na konci 41´ viděl bojovník jménem Wayne Rooney první žlutou kartu utkání. Když přišel o míč, chtěl jej získat zpět, ale pomohl si zbytečným faulem na Hunta. 44´ přinesla přenádhernou rychlou kombinační akci plnou narážeček a patiček, na jejímž konci byl v šanci Michael Owen. Vystřelil po zemi, ale střela neměla patřičnou razanci. Rozhodčí přidal do první půle dvě minuty. V nich se ještě na začátku  47´ k hlavičce dostal Owen, ale ta neměla razanci. Dále se již nic zvláštního nestalo a tak byl první poločas ukončen. Od úvodních minut mě zápas měl vysoké tempo a taktovku drželi především hráči United. V prvním poločase si naši hráči předvedli velké množství pohledných akcí a vypracovali několik dobrých možností. Vybojovali jsme také velký počet rohů a celkově jsme mohli být s dosavadním průběhem spokojeni, protože jsme vedli – 1:0

Průběh druhého poločasu: Úvodní minuty šance nenadělily, avšak začátek druhého poločasu přinesl nešťastné a kuriózní zranění postranního rozhodčího, který na vlastní kůži poznal, jak je fotbal v Anglii tvrdý. Po souboji Evanse s Faganem do pomezního rozhodčího druhý jmenovaný vrazil a sudí se skácel k zemi. Po ošetření ovšem pokračoval ve své práci nadále a zápas pokračoval. Další možnosti nebyly tak výrazné. United se soustředili především na obranu, ale chuť vstřelil další góly, byla znatelná. V 56´ zkoušel štěstí z úhlu Nani, ale Myhill byl připraven vyrazit střelu. Nani vzápětí dobře centroval do vápna, ale k míči se nikdo v červeném neprobil. United drželi míč na svých kopačkách a výbornou kombinací drželi iniciativu zápasu a soupeře k ničemu nepouštěli. V 67´ se po obléhání vápna Hullu dostal ke střele ve vyložené šanci Park, ale ta byla více než žalostná. Po centru Naniho z přímého kopu hlavičkoval Owen, ale mířil mimo bránu. Stejně jako v 72´ Scholes. Poté přišlo dvojnásobné střídání United, kdy Gibson nahradil právě Scholese a Berbatov dnes dobře hrajícího Owena. V 75´ po dlouhé době zahrozili hráči Hullu. Po centru McShana se k míči dostal vystřídavší Ghikas, otočil se s míčem nebezpečně blízko brány a vypálil, ovšem z úhlu mířil mimo. Následně Nani vysunul na druhé straně Gibsona, ale ten sobecky vystřelil z dálky a to mimo, než aby se pokusil přihrát volnému Rooneymu. Za řeči po faulu na Berbatova dostal žlutou katru Fagan v 79´. V 80´ se do šance dostával, od příchodu na hřiště hodně aktivní Berbatov, ale byl včas zablokován. V 82´ se po faulu na Berbatova naskytla další příležitost k zahrání přímého kopu z dobré pozice. V tu chvíli začala „Rooneyho desetiminutovka“. Míč si postavil Nani a vystřelil ve stylu Cristiana Ronalda jedovatou ránu, kterou Myhill vyrazil na břevno! Ovšem nápor pokračoval a k míči se dostal Gibson, který ve vápně přihrál Rooneymu a ten vypálil nechytatelnou ránu zblízka a stanovil tak skóre na – 2:0. A za nedlouho na to přišel zlatý hřeb zápasu. Po pravé straně unikal po křídle Nani a vyslal do vápna přesný centr, na který si naběhl Wayne Rooney a hlavičkou zaznamenal svůj hat-trick, již druhý v této sezóně! Od 86´ to bylo 3:0. Následně vyčerpali United střídání, když Fábio vystřídal v 87´ Evru. Hráči Hullu se ještě snažili s výsledkem něco udělat, ale jejich snaha byla marná. Rozhodčí nastavil do druhé půle ještě dalších 5 minut. United si nadále užívali hru společně s fanoušky, kteří zpívali oslavné chorály pro Wayna Rooneyho, ale ten ještě neskončil. Muž večera si schoval ještě jeden gól na závěr. V 92´ nastavení Gibson přihrál Berbatovovi, který zprvní vzduchem přiťukl na Rooneyho. Ten míč zpracoval a v pádu dokázal skvěle vystřelit přesně k tyči a stanovit tak konečný výsledek zápasu na 4:0. Fanoušci byli v extázi. Zápas už se pak pouze dohrával a čekalo se na závěrečný hvizd sudího. V úplném závěru se ještě po přímém volném kopu Hunta dostal do šance Kilbane, ale Sar si poradil a udržel čisté konto. Po výborném zápase plného šancí utkání skočilo výsledkem – 4:0

Sestava Manchester United: Van der Sar- Rafael, Ferdinand, Evans, Evra (87´Fábio)- Nani, Scholes (72´Gibson), Fletcher, Park- Rooney, Owen (72´Berbatov)

Lavička:  Kuszczak, Fábio, Brown, Gibson, Carrick, Valencia, Diouf , Berbatov,

Sestava Hull City: Myhill- McShane, Gardner, Zayatte, Dawson- Geovanni (74´Kilbane), Garcia (70´Ghikas), Barmby (58´Mendy), Boateng, Hunt- Fagan

Lavička: Cairney, Vennegor of Hesselink, Ghilas, Mouyokolo, Kilbane, Mendy, Duke

Hodnocení jednotlivých hráčů Manchesteru United:

Edwin van der Sar (7)- Spolehlivý jako vždy. Vysoké míče likvidoval, několika zákroky dokázal udržet čisté konto a celkově působil klidným a jistým dojmem, který přenášel i na obranu.

Rafael da Silva (7,5)- Zahrál dobrý zápas. Snažil se podporovat útok a hlídal si i zadní vrátka. Hra bez větších zaváhání a faulů se mu dnes povedla.

Rio Ferdinand C (7,5)- Po návratu do sestavy se prezentoval povedeným vystoupením a snad jakoby ani nechyběl a skvěle plnil obrannou činnost. Společně se Sarem dobře dirigoval obranu.

Jonny Evans (6)- Zahrál vydařený zápas. V obraně mu to dnes šlo, nedělal chyby a plnil si obranné úkoly. Společně s Riem nechyběli ani při rohových kopech ve vápnu soupeře.

Patrice Evra (8,5)- Opět velmi aktivní a neúnavný. Výborně útočně naladěný podporoval útok a skvělými přihrávkami tvořil hru na levé straně. V obraně bezchybný. Střídal v 87´ kdy ho nahradil Fábio.

Nani (9)- Po dlouhé době odehrál utkání na velmi slušné úrovni, i když to bylo proti Hullu. Nani byl velice aktivní a ofenzivně dobře naladěný. Uplatňoval svou rychlost, do vápna poslal řadu dobrých centrů a vymýšlel pěkné přihrávky pro spoluhráče. Ale na příklad zahrávání rohových kopů se měl ujmout někdo jiný. Nahrál na třetí gól Rooneymu. Z přímého kopu nastřelil břevno.

Darren Fletcher (7,5)- Odpracoval svou černou práci na výbornou. K tomu přidal dobou kombinační hru a vcelku z toho je další kvalitní vystoupení. Směrem dozadu i dopředu velmi dobrý.

Paul Scholes (7,5)- Patřil mu střed hřiště. Vedle Fletchera, se kterým si rozuměl, mu to šlo.  Posílal krásně centry dopředu a tvořil velmi pohledné akce, svými nenapodobitelnými přihrávkami. Povedený výkon. Po střele v 8´ padl první gól zápasu.

Park Ji-Sung (7)- Zůstal trochu ve stínu záložní řady. Dobře kombinoval a hodně se snažil. Odváděl spíše špinavou práci. Ale hrál aktivně a i on má jistý podíl na dnešním obrazu naší hry. Škoda těch nepovedených střel, které jsou i nadále velkou slabinou tohoto Jihokorejce.

Michael Owen (7,5)- Nastoupil od začátku utkání a odehrál vydařený zápas. Dostával se do dobrých šancí svou poziční hrou. S Roonyem si vcelku rozuměli. Zápas se mu opravdu povedl, škoda že nedal žádný gól.

Wayne Rooney (10) – Excelentní představení. Úchvatné nasazení a zapálení pro hru. Dovolím si dát mu 10, kterou nosí na dresu. A jsem přesvědčen o tom, že si ji po právu zaslouží. Dnes ukázal své velké bojovné srdce. Vstřelil svůj čtvrtý hattrick za Manchester United a poprvé se mu podařilo zaznamenat čtyři góly v jediném zápase. Od úvodní do poslední minuty si nevydechl. Neustále aktivně napadal a útočil a byl při chuti. Chtěl za každou cenu vyhrát. Nakonec dokázal vzít všechnu zodpovědnost na sebe a vyhrát pro tým tento zápas. Rooney hraje ve skvělé formě a dnes to odnesl Hull City, který si s ním nevěděl rady.

Hráči, kteří střídali:

Daron Gibson (6,5)– Přišel v 72´ za Scholese. Plnil jeho povinnosti, a to se mu celkem dařilo. Je dobře, že dostal důvěru a odehrál další důležité minuty. Nahrál na druhý gól Roonemu

Dimitar Berbatov (8)– Když přišel na plac, bylo ho plné hřiště. Skvěle kryl míč a kombinoval. Dostával se do dobrých šancí. Škoda, že neskóroval, protože i přes krátké působení na hrací ploše zahrál skvěle. Nahrál na čtvrtý gól Rooneymu.

Fábio da Silva – Přišel v 87´ místo Evry. Vzhledem k jeho krátkému působení na hřišti nehodnodnocen.

Man of match: Wayne Rooney. Střelec všech čtyř gólů.

Ostatní zápasy:

Dnes mělo 23. kolo Premier league na programu pouze jediný zápas a to byl právě duel mezi Manchesterem United a Hullem City. Jednalo se o jakousi předehrávku. Ostatní týmy totiž bojovaly o postup do dalších kol v pohárovém FA cupu, ze kterého United již ostudně vypadli s Leedsem United.

Protože jsme dnešní utkání vyhráli posouváme se nyní do čela soutěže. Před do této doby vedoucí Arsenal a druhou Chelsea. Oba londýnské kluby však nemají odehrán stejný počet zápasů jako my. Arsenal bude dohrávat jeden a Chelsea ještě dva zápasy.

Po vynikající hře celého týmu, který předvedl skvělý výkon a výbornou kombinační hru si zaslouženě připisujeme tři body o tabulky za výhru 4:0

Další utkání hraje Manchester United ve středu 27. 1. Tento den dorazí na Old Trafford rival Manchester City a oba konkurenti odehrají odvetný zápas v rámci semifinále Carling cupu.