Cizinecká legie v dresu United

Renomovaní odborníci z okolí Manchesteru United vytvořili nejlepší jedenáctku, kterou poskládali ze všech cizinců, kteří kdy hráli za Manchester United.

Nejlepší jedenáctka United složená ze samých cizinců byla vytvořena u příležitosti 30. výročí podpisu pvního zahraničního hráče v dresu United – Nikoly Jovanoviče

V dnešním díle Vás seznámím s nejlepší jedenáctkou cizinců za posledních 30 let. 

V dalších dílech se pak zaměříme na nejlepší brankáře, obránce, záložníky a útočníky jednotlivě. 

Pro puntičkáře ještě uvedu, že do ankety nebyli zařazeni ani hráči irské národnosti.

Brankář:

Nebylo pochyb. Fenomenální brankář dánské národnosti Peter Schmeichel. Hlasování bylo naprosto jednoznačné stejně jako v případě jeho náhradníka, kterým se stal Holanďan Edwin van der Sar. Až za nimi se umístil držitel dvou titulů s Manchesterem United, Francouz Fabien Barthez.

Obrana:

Jaap Stam a Patrice Evra. Zde byla volba jednomyslná. Hned za nimi se umístil Stamův parťák ve stoperské dvojici, Srb Nemanja Vidic. Nejsložitější byla otázka pravého obránce. Nakonec se sbor odborníků rozhodl pro Ronnyho Johnsena, který dostal přednost před Henningem Bergem. Mikael Silvestre se jako další velká tvář historie United do obranné čtveřice rovněž neprotlačil.

Záloha:

Cristiano Ronaldo získal plný počet hlasů. Hned za ním skončil ukrajinský internacionál Andrei Kanchelskis. Do role playmakera byl v hlasování po chvíli váhání dosazen Argentinec Juan Sebastian Veron a čtveřici doplnil Arnold Muhren. Anderson a Jesper Olsen zůstali těsně před branami nominace do nejlepší jedenáctky.

Útok:

 Jednoznačná volba v obou případech. Eric Cantona a bombarďák s holandským pasem Ruud van Nistelrooy. Daleko za nimi se umístili Solskjaer, Yorke a Berbatov.

Konečné hodnocení:

Nádherný a nesmírně silný tým. Jedenáctka obsahuje dva pravděpodobně nejtvrdší stopery United za poslední desetiletí. Záloha je plná útočných kvalit, techniky, skvělých přihrácek, žel, schází v ní kvalitní odebírač míčů a tedy někdo na černou práci. Dále zde najdeme dvě nesmírně rychlá křídla a konečně dva zabijáky s čichem na velké množství gólů. Oba mají góly obsažené ve vlastní DNA a ve svých kopačkách mají kouzla – každému se musejí sbíhat sliny při pomyšlení, že by ti dva někdy nastoupili vedle sebe.

A hodnocení osoby nejpovolanější, tedy Sira Alexe Fergusona! 

Dá se říct, že byl výběrem velmi potěšen, ale prozradil, že jeho vysněný tým by byl lehce odlišný.

"S volbou Schmeichela a van der Sara nemám samozřejmě problém, nevolil bych jinak. Zadní čtyřka je také nesmírně silná a také šestice útočných hráčů nepostrádá potřebnou sílu. Cantona byl sice skvělým hráčem, ale umím si na jeho místě představit Yorkieho či Ole Gunnara Solskjaera. Domnívám se, že Cantona a Yorke by vedle sebe hrát nemohli, v případě Nistelrooye a Solskjaera je to však něco úplně jiného. Je opravdu těžké vyjmenovat 11 hráčů, protože skvělých cizinců prošlo Manchesterem United za posledních 30 let opravdu velké množství," uzavřel manažer Rudých Ďáblů, Sir Alex Ferguson.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.