Andy Cole: Wayne je rozeným vítězem

Legenda Manchesteru United, Andy Cole, se zamýšlí nad rolí Wayna Rooneyho v současném týmu Manchesteru

Andrew Cole se vyjádřil v tom smyslu, že sledovat hru Wayna Rooneyho ve včerejším zápase s městským rivalem ze City působilo jako balzám na duši.

v rozhovoru pro ManUtd.com se legenda Manchesteru United vyjádřila o hráči s číslem deset na zádech a mluvila v samých superlativech. Andy vyzdvihl především nespoutaný, bouřlivý a nesmírně výbušný styl hry tahouna Red Devils.

"Myslím si, že Wayne v celé letošní sezóně hraje úžasně."

"Hned na začátku sezóny ukázal, že mu nebude dělat žádný problém převzít největší díl zodpovědnosti za góly United a naplno vystoupil ze stínu Cristiana Ronalda. Myslím si, že Wayne přebral svoji novou úlohu na hřišti s velkou grácií a všem dokázal, jak skvělým hráčem je."

"Když se díváte na jeho hru, jako byste slyšeli Waynova slova "Chci být tím hráčem, který dovede Manchester United k zisku velkého počtu cenných trofejí". Nutno podotknout, že pokud si uchová svoji dosavadní formu, může být jeho plán naplněn ve velmi brzké době."

Rooney měl ve včerejším zápase nakročeno k již 17. gólu v právě probíhající sezóně, skvělý Shay Given byl však proti. Jeho obrovská snaha vstřelit City gól však Andymu nesmírně imponuje.

"Wayne ukázal přesně to, co od něj fanoušci a celý Manchester očekávají. Snížil těžiště, sebral balón, dostal se do střelecké pozice a pálil na bránu. A to je přesně to, v čem je jeho síla. On není hráčem, který by jen stál na hranici ofsidu a čekal na přihrávku do brejku."

"Kdybyste se Wayna zeptali, pravděpodobně by vám řekl, že on si nechce hrát na lišku, která si počká za bukem (čti za obráncem) na přihrávku a pak slízne všechnu slávu. On není typem hráče, který by čekal na hranici šestnáctky. On chce být u všeho a nebaví ho čekat. Levé křídlo, pravé křídlo, hrot a rychle zpět vypomoci obraně. To je Wayne Rooney."

Cole cítí, že jsou dávno pryč doby středových útočníků, kteří zakončovali veškeré šance a počet branek na jejich kontě podle toho vypadal. On sám vstřelil v sezóně 1993/1994 34 ligových branek.

"Když tak sleduji dnešní Premier League, vidím, že je stále obtížnější se prosadit a vstřelit alespoň dvacet ligových branek za sezónu. Typická čísla devět vymizela. Teď chce být každý desítka a hrát pro tým. Takový je dnešní fotbal. Myslím si však, že to může být otázka cyklického střídání a že sláva útočníků s číslem devět na zádech se může vrátit," uzavřela nezapomenutelná legenda Manchesteru United, gólostroj Andy Cole.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.