Berbovo koleno? Jedna velká neznámá

Sir Alex Ferguson připouští, že Dimitar Berbatov možná bez operace kolene dohraje sezonu.

Není to tak dlouho, co se objevily informace, že rekordní posila Manchesteru United bude muset podstoupit operaci kolene. Této tezi dokonce nahrával fakt, že nenastoupil v posledním utkání proti Brums. Ba dokonce nebyl ani na lavičce náhradníků. Bulharský reprezentant má problémy s kolenem delší dobu, nicméně se až do minulého týdne nejednalo o akutní případ. Nyní je zase všechno naopak, když manažer Red Devils připustil možnost dohrání zbytku sezony bez chirurgického zákroku. Berbovy problémy se táhnou už od listopadu 2009, kdy se poprvé tyto komplikace vyskytly. Komplikace takového rozsahu, že jsou mimo pole působnosti zdravotnického týmu United. Vše se ovšem mění k lepšímu zdá se. Během krátkého soustředění v Kataru totiž 28letý útočník naplno trénoval a necítil žádné bolesti.

Sám Fergie připouští, že se blíží soudný den, kdy se bude muset rozhodnout, co s ním. Tedy půjde Berbatov na operaci, nebo dohraje sezonu? Už dříve naznačil, jaký scénář bude následovat. Během předchozích tří měsíců jsme se totiž potýkali s nedostatkem útočníků nejen co do formy, ale hlavně počtu. I to by mohlo značit, jak celou situaci skotský manažer vyřeší. „Pokud by hrál až do konce sezony, byli bysme šťastní,“ prohlásil Fergie. „Radili jsme mu, aby podstoupil ´průzkumnou operaci´, ale Dimitar chce hrát dál. Někdy se cítí dobře a někdy ne. Možná to bylo klimatem Kataru, ale když jsme odlétali, necítil žádný problém, proto trénoval každý den,“ pokračoval.

„ Je to obtížné, ale pokud se cítí OK, nevidím problém. Když se ale jeho problém s kolenem bude pořád vracet, budeme se muset rychle rozhodnout.“

Protože se Ferguson zdržoval jakéhokoliv komentování situace uvnitř klubu a ukrýval po dobu minulých sedmi dní své plány, návštěva Kataru mu přišla zcela jistě vhod. I proto, aby se snažil pozvednout výsledky Manchesteru, které v poslední době nejsou v souladu s očekáváními. Na mysli mám hlavně poslední dva zápasy, ve kterých United nevyhráli- s Leedsem a Birminghamem. „Nebyly to jednoduché zápasy, a v žádném případě nejsem ani nijak naštvaný z našeho výkonu,“ řekl překvapivě Ferguson. „Snažíte se být stále soustředění, ale nemůžete si myslet, že Birmingham přejedete jako parní válec, když tento tým je v lize 8. a navíc vede 1:0 v poločase.“ Všechno tady to ladění formy by mělo mít za cíl jediné- úspěšně zvládnuté derby s Arsenalem na Emirates Stadium 31. ledna.

Pravděpodobně vypadá i brzký návrat van der Sara, který vynechal posledních 12 soutěžních zápasů hned ze tří důvodů. Prvním bylo zranění kotníku, druhým pro změnu zase kolena. Dotřetice to zase bylo krvácení do mozku jeho ženy Annemarie, která musela být hospitalizována a Edwin jí chtěl být nablízku. Sar se postavil do branky United naposled 21.listopadu proti Evertonu a právě v jeho návratu vidí Alex Ferguson zásadní změnu k lepšímu.


 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.