Evra: Jsem přesvědčen, že titul bude náš!

Patrice Evra věří v soudržnost celého týmu a domnívá se, že šňůra ligových titulů bude prodložena na čtyři v řadě

Hráči se ve čtvrtek vrátili z pětidenního "výletu" do Kataru, kde si užívali slunce, dobře potrénovali, mohli si vyčistit hlavu a promluvit si o svých cílech a záměrech pro zbytek sezóny. Výsledek tohoto mnohými velmi kritizovaného tripu do slunného Kataru se projevil v první větě Patrice Evry. Věta, kterou Evra začal celý rozhovor, je tato: "Jsem přesvědčen, že tento rok vyhrajeme ligový titul!"

"Myslím si, že myšlenka vypadnout na pár dní ze zmrzlé Anglie byla výborná. Hned se cítíte psychicky lépe když se ráno vzbudíte a místo sněhu a mrazu vás přivítá slunce prosvítající do vašeho pokoje. Katar ale samozřejmě nebyl o užívání si, jeli jsme tam hlavně kvůli tréninku a proto, že bylo třeba, abychom si uvědomili, že teď je čas, kdy se bude lámat chléb a kdy se bude rozhodovat o úspěchu či neúspěchu této sezóny. Všichni sledujeme jen jeden cíl: získat čtvrtý ligový titul v řadě a překonat tak všechny včetně Liverpoolu."

"V Kataru nás nikdo a nic nerozptylovalo a my jsme tak měli dost času na to být spolu, prodiskutovat všechny problémy, stanovit si cíle pro zbytek sezóny a samozřejmě tvrdě potrénovat. Vybavení tamního tréninkového centra bylo doslova úžasné a bylo o nás po všech stránkách skvěle postaráno. Myslím, že nesmírně pozitivní výsledek našeho soustředění pozná na vlastní kůži už Burnley."

United sice nejsou v letošní sezóně tak neomylní jako v těch předchozích, Patrice Evra to však nepřičítá ani tak sestupné formě United jako spíše množství zranění, která United postihla hlavně během prosince.

"Nechci vypadat arogantně, ale souboj o titul vidím stále velmi otevřeně. Nechci nás nijak omlouvat, ale ukažte mi tým, který, když by ztratil devět obránců, by se pohyboval na takových ligových příčkách jako my. Nedokázal by to žádný jiný klub, pouze Manchester United, protože tady vládne úplně jiný duch než v jiných týmech. A právě to mi dodává naději – a já jsem přesvědčen, že to dokážeme – vyhrajeme titul. Až se vrátí zranění hráči – Edwin, Rio a Nemanja, budeme ještě silnější než teď."

Evra se domnívá, že právě podpora jmenovaných hráčů bude tou, která rozhodne boj o ligový titul. A přidává k tomu pádný argument: "Spousta lidí mluví o útočné síle Manchesteru. Ale já se domnívám, že naše síla je naopak hlavně v obraně. Pokud bude naše defenzíva pevná, můžeme porazit jakýkoli tým. Jen se podívejte na formu naší obrany před dvěma lety, kdy jsme během semifinálových utkání s Barcelonou zcela vymazali jejich útočníky a nakonec postoupili na základě jediného gólu. Důležité je, aby byla naše obrana kompaktní a hrála v podobném složení více utkání po sobě. Vím, že tato sezóna je jiná, ale naše odhodlání je veliké. Můžeme přapsat historii, jsme si toho vědomi a naším jediným cílem je tuto změnu historie uskutečnit."

Manchester prováhal šanci dostat se do čela Premier League minulý víkend, kdy však nedokázal naplno bodovat proti Birminghamu City a musel se spokojit s jediným bodem. Ale Evra hovoří o "dobrém bodu" a říká: "Lidé hovořili v tom smyslu, že remíza na Birminghamu byla ztráta. Ale oni jsou velice kvalitní a odvézt si odtamtud tři body je věc velice složitá. Jen se podívejte, jak tam dopadla Chelsea. Samozřejmě, nejsem spokojený s remízou, na druhou stranu ten jeden bod je jeden dobrý bod. Nyní ho musíme potvrdit. Pokud nezvítězíme nad Burnley, přiznám, že asi dostatečně netoužíme po čtvrtém ligovém titulu v řadě."

"Nebojím se nikoho a ničeho. To, co teď potřebujeme, je vítězná mentalita. Jsem pyšný na naše současné druhé místo, protože žádný jiný tým bez devíti obránců by nebyl tam, kde jsme my. Ve Francii říkáme "až na konci plesu plaťte muzikanty". Když se na konci sezóny nebudeme radovat ze zisku trofeje, potom do nás! Ale já věřím, že se to nestane, protože titul na konci sezóny, to je to, čeho chceme dosáhnout a čeho dosáhneme," uzavřel francouzský reprezentant a levý obránce Manchesteru United Patrice Evra

Jaký to člověk! Jaký to budoucí kapitán!

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.