Sir Alex Ferguson k zápasu proti Birminghamu City

Síce Manchester United nevyužil šancu dostať sa na čelo ligovej tabuľky, ale manažér červených diablov bol nakoniec so získaným bodom spokojný.

Manchester United hral v prvom polčase veľmi dobre. Hráči diablov kombinovali a prezentovali sa aktívnou hrou smerom dopredu, ale všetkému chýbala finálna konečná nahrávka, ktorá by znamenala moment prekvapenia a možný gól. Trpezlivosť hráčov United sa však narušila ku koncu prvého polčasu, kedy hráč Birminghamu City Cameron Jerome strelil úvodný gól zápasu. V druhom polčase červení diabli vyrovnali pomocou vlastného gólu Scotta Danna. Potom museli hráči Manchestru United dohrať zápas len s desiatimi hráčmi, pretože hlavný rozhodca vylúčil Darrena Fletchera. Zápas sa nakoniec skončil nerozhodným výsledok 1:1. Sir Alex priznal, že remíza bola spravodlivá.

"Proti výsledku nemôžem nič povedať, pretože remíza je spravodlivá. Koniec zápasu sme dohrávali s desiatimi hráčmi, ale v prvom polčase sme predviedli fantastický výkon. Dominovali sme, ale Birmingham dokázal streliť gól zo svojho prvého útoku v zápasu. Bola to veľká smola, ale nepoložilo nás to a my sme pokračovali ďalej. Nakoniec sme vybojovali cenný bod a som s ním spokojný. O trpezlivosti sme sa rozprávali počas prestávky a z inkasovaného gólu sme si nerobili ťažkú hlavu, lebo v mnohých zápasoch sme zaznamenali gól až v samom závere. Preto sme si s jednogólovou stratou nerobili veľké starosti. Hráči odviedli dobrú prácu," povedal Sir Alex.

"Výlúčeniu Darrena Fletchera som nerozumel, pretože s takým vylúčením sa častokrát nestretneme. Jerome podľa mňa zakopol, ale rozhodca to posúdil inak. Myslím si, že zo strany rozhodcu to nebolo práve nejlepšie stretnutie a určite to dalo Birminghamu určitú výhodu. Dioufa som potom nemohol postaviť vedľa Rooneyho, pretože Wayna som musel stiahnúť na krídlo. Vieme, že Diouf môže hrať vedľa hocikoho, ale hrať osamoteného útočníka na hrote útoku v prvom zápase za Manchester United, to muselo byť veľmi náročné," dodal manažér červených diablov.