Zmrazený a frustrovaný Kuszczak

Tomasz Kuszczak vyjádřil své zklamání z remízy, kterou si Manchester United odvezl z birminghamského hřiště na St. Andrew´s Stadium.  Kuszczak byl velmi zklamaný z toho, že se jeho spoluhráčům nepodařilo otočit zápas a dokonce ho nazval jako „nejchladnější den svého života.“

Red devil vytěžili z utkání alesoň remízu a nyní jsou Fergusonovi svěřenci pouhý bod za vedoucí Chelsea. Ta má ale ještě k dobru zápas s Hullem City, který byl kvůli sněžení odložen.

Tomasz pochválil soupeře za jejich zodpovědnou a houževnatou obrannou činnost, ale myslí si, že United mohli vytěžit ze své hry daleko více příležitostí, protože měli velkou územní převahu, a to především v prvním poločase. Ztráta dvou bodů tak mrzí o to více.

„Jsme zklamaní, samozřejmě. Přijeli jsme sem pro důležité tři body, ale pouze jsme remizovali. Víme co chceme. Bojujeme o titul a musíme vyhrávat každý zápas bez ohledu na to, s jakým soupeřem se utkáme. Jestliže se nám to nepodaří a nějaké body ztratíme, jsme zklamaní,“ řekl polský gólman pro MUTV.

„V první půli jsme měli o mnoho větší procento držení míče a dokázali si vytvořit i nějaké šance. Trávník nebyl úplně dobrý. Scházelo nám jen štěstí, abychom se dostali k bráně a mohli naše akce zakončit, ale to je fotbal.“

„Gól se nám podařilo vstřelit až ve druhém poločase, jenže Birmingham velice dobře branil a to nám dělalo velké potíže prosadit se. I přes to jsme si nějaké šance vypracovali, ale bohužel jsme z nich nedokázali nic vytěžit,“ pokračoval Kuszczak

Polský brankář navíc náš tým podržel velice důležitými zákroky a zachránil naději alespoň na remízu. Dvakrát vychytal Christiana Beníteze a jednou Rogera Johnsona, kteří měli oba vyložené šance.

Kuszczak k tomu dodal své pocity a skromě prohlásil, že pouze dělá svou práci je více potěšen remízou s United než svým vlastním výkonem.

„Tohle bylo přesně to, proč tu jsem. Abych chytal takovéto pokusy a podržel tým, když to nejvíce potřebuje. Hraju za největší klub na světě a vždy se snažím na hřišti nechat maximum. Když spoluhráči potřebují mou pomoc, pokouším se nezklamat. Pokud chceme výhrávat mým dalším cílem  je udržet čistý štít.“

„Dnes se nám to nepodařilo, ačkoliv jsem měl několik dobrých zákroků. Dostali jsme nešťastný gól a od něho se zápas dál odvíjel. Jsme zklamaní, že se nám zápas nepodařil vyhrát,“ zakončil Tomasz Kuszczak.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.