McLeish se bojí "divokosti" Red Devils

Zajímavý rozhovor poskytl trenér zítřejšího soupeře Manchesteru United, Alex McLeish

Alex McLeish se vyjádřil v tom smyslu, že jeho tým čeká tvrdý souboj se soupeřem, který se podobá zraněnému zvířeti, což může znamenat velké problémy pro jeho tým. Zareagoval tak na nepovedené poslední utkání Manchesteru United, které naši borci prohráli v prestižním souboji 3. kola FA Cupu s Leedsem United.

I přesto, že očekává nesmírně obtížný zápas, je optimistou a myslí si, že jeho ve skvělé formě hrající svěřenci mohou zasadit zraněnému kolosu a jeho mozku, Siru Alexi Fergusonovu, další ránu.

Optimismus domácího kouče je opravdu na místě. Hráči Birminghamu neprohráli posledních 11 ligových zápasů, což jim vyneslo průběžné 8. místo v tabulce a jen minimální ztrátu na pozice zajišťující start v příštím ročníku evropských pohárů.

McLeish řekl: "Nemůžeme soudit Manchester United na základě posledních nepovedených zápasů. Manchester totiž není týmem, který prohrává vícetkrát v řadě, a to je pro nás jasné varování."

"Všichni dobře víme, že zraněná zvířata bývají extrémně nebezpečná. A pokud je chcete přesto přemoci, musíte zvolit mnohem silnější ráži, abyste je dorazili," pokračoval v metaforickém duchu promlouvající kouč Birminghamu City a bývalý svěřenec Sira Alexe Fergusona v Aberdeenu.

"Proti Chelsea nastoupili hráči, kteří nemají s Premier League téměř žádné zkušenosti a přesto jsme uhráli skvělý výsledek. To samé od nich očekávám i zítra proti Manchesteru."

"Někteří z mých hráčů hráli v této sezóně na Old Trafford, odkud jsme si odvezli těsnou porážku. Říkal jsem jim, že doma jsme o mnoho silnější a můžeme Manchester porazit. Doufám, že si to vezmou k srdci a přistoupí podle toho k zítřejšímu zápasu."

Motivovat své hráče ovšem příliš nemusí. Ti jsou totiž dost motivováni svým skvělým postavením v tabulce a evropskými poháry, které jsou doslova na dosah ruky. Navíc týmu nechybí v důsledku dobrých výsledků ani potřebné sebevědomí, bez kterého nelze zápas proti gigantovi, jakým Manchester United je, vyhrát.

"Je skvělé, že jsme nastřádali takové množství bodů. I kdyby teď přišel výkonnostní propad, máme v zádech 32 bodů, což je dostatek na to, abychom se, pokud naprosto nepropadneme, zachránili."

Na závěr rozhovoru se Alex McLeish vyjádřil i ke svému slavnějšímu jmenovci, Siru Alexi Fergusonovi, a mimo jiné řekl, že ho Sir Alex ovlivnil i v jeho trenérské kariéře.

"Učil jsem se pod ním. Moje trenérská práce je výsledkem Alexova vlivu. Na povrchu může vypadat odlišně,ale uvnitř nese podpis Sira Alexe."

"Ale všechno není jen o způsobu trénování. Je to také o hráčích. Sir Alex disponuje těmi nejlepšími na světě a moji hráči bohužel ještě nejsou na stejném levelu. Takže na papíře je Manchester favoritem. Uvidí se však až na hřišti," uzavřel trenér možná největšího překvapení probíhajícího ročníku Premier League, Alex McLeish. 

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.