Klíčoví stopeři stále ještě mimo hru

Naše stoperská dvojice Rio Ferdinand i Nemanja Vidič jsou stále mimo hru. Můžou za to jejich vleklá zranění.

 Obránci Rio Ferdinand a Nemanja Vidič, které musejí na jejich postech zastupovat jejich spoluhráči, mají stále zdravotní potíže a oba budou týmu United scházet ještě minimálně 2 týdny.

Zkušený stoper Rio Ferdinand dělá všechno proto, aby se dal co nejdříve do pořádku. Pravidlené cvičení a postupné zvyšování námahy pokračuje dobře. Rio se potýká s vleklým poraněním zad už dlouho a několikrát to vypadalo, že do utkání nastoupí. Vždy se ale problém zkomplikoval a nedovolil mu návrat na hřiště. Nyní se zdá, že bolavá záda budou snad již brzy minulostí. Veledůležitý článek obrany by se měl v nejbližších dvou týdnech znovu zapojit do kompletního trénigového programu a následně vypomoci svým spoluhráčům, kterým jeho přítomnost na hřišti jiště prospěje.

Zatímco stav Rio Ferdinanda se snad už konečně vrácí do optimálu, začala se komplikovat situace ohledně zranění Nemanji Vidiče. 

Nové informace hovoří o tom, že Nemanja si obnovil zranění pravé nohy a zítra určitě nenastoupí k zápasu s Birminghamem. Po podrobnějším vyšetření přišli doktoři na nervový problém v jeho pravé noze. Výsledek? Další nejméně desetidenní absence srbského obránce.

Vidič odehrál poslední zápas s Wiganem, ve kterém ale kvůli tomuto problému střídal. Kvůli zranění raději nenastoupil ani k zápasu s Leedsem, ale nyní se zdá že se jeho absence ještě protáhne.

"Zprvu to vypadalo jako běžná křeč a o Nemanjově zranění jsme vlastně nic bližšího nevěděli. Cítil bolest ve své noze, a proto nenastoupil do utkání FA cupu."

"Měl menší problém se zátěží na nohu, a tak raději vynechal zápas s Leedsem. Chápali jsme jeho zranění a samozřejmě jsme nechtěli nic riskovat," řekl Ferguson

"Nechali jsme ho prohléhnout specialistou, který objevil nervovou potíž v noze. Nemanja teď absolvuje cvičení, která mu mají pomoci odstranit tuto neříjemnost. Domnívám se, že bude v pořádku do dvou týdnů," zakončil Sir Alex Ferguson.

 Nemanja Vidič nezažívá rušný týden jen kvůli zranění, ale také díky odpornému bulváru, který stále píše o možném odchodu osmadvacetiletého stopera do Realu Madrid. Vidič rezolutně popřel jakékoliv fámy, které hovořili o neshodách s naším manažerem. Vidič trval na tom, že je na Old Trafford šťastný a opouštět jej rozhodně nehodlá.

I přes to si naše sehraná stoperská dvojice bude muset na společný zápas ještě nějaký ten týden počkat.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.