Ritchie se nemůže dočkat další šance

Minulý rok touto dobou podepsal Manchester United Ritchieho de Laeta ze Stoke City. Od té doby utekla dlouhá doba a mladý obránce už nakukuje do základní sestavy United

Ritchie, jak bys zhodnotil svůj první rok na Old Trafford?

Bylo to ještě o moc lepší, než jsem předpokládal, opravdu! Přišel jsem a během zkušební doby jsem se snažil trenérovi dokázat, že na to mám. On mi dal šanci, a to především v posledním ligovém utkání proti Hullu, a já si myslím, že jsem ji chytil za pačesy. Začal jsem trénovat s prvním týmem, absolvoval jsem celou letní přípravu a objevil se v základní sestavě proti Valencii. Nastoupil jsem k několika zápasům Carling Cupu , odehrál pár ligových zápasů. Navíc jsem podepsal nový tříletý kontrakt, a to znamená, že je o mě zájem. Takže, abych to shrnul, všechno je báječné a já si nemůžu absolutně na nic  stěžovat.

Jako mladý hráč, chodíš si pro rady ke zkušenějším borcům?

Samozřejmě. Je důležité se nebát a dojít si ke starším a o mnoho zkušenějším hráčům pro radu. Oni pomohou rádi. Je důležité chtít vyhrát, pomoci týmu.  Ale zároveň je důležité také předvést kvalitní individuální výkon, aby se za něj  člověk nemusel po zápase stydět. Před zápasem s Tottenhamem v rámci Curling Cupu jsem si došel za Gary Nevilem a ptal jsem se ho, jak mám hrát na Aarona Lennona. Dal mi několik cenných rad, kterých jsem se pak držel.

 Nedávná morová rána v obranných řadách United ti dala příležitost vyniknout. Jak ji hodnotíš?

Ta situace byla neuvěřitelná. Nikdy jsem se s ničím podobným nesetkal. Samozřejmě, nejlepší by bylo se do té situace se zraněnými vůbec nedostat. Ale když už taková situace nastala, musel jsem být z pozice náhradníka a jako jeden z mála nezraněných hráčů připraven naskočit do kolotoče zápasů a pokusit se odvést pro tým maximum. Snažil jsem se předvést co nejvíce ze svých dobrých vlastností a dát tak manažerovi impuls k přemýšlení, zda bych se nehodil i do některého z příštích zápasů.

Na kraji obrany se jevíš jako prototyp hráče, který si rád zaútočí. Je tomu tak jen napohled, nebo to máš v sobě?

Není to jen zdání. Trendem v Manchesteru United, a postupem času i trendem celosvětovým, je mít v týmu krajní obránce, kteří jsou schopni vydatně podpořit útok. Zatím se jen učím, kdy je ta správná chvíle k podpoře útoku. To se totiž musí naučit. Nejde si říct, utíkej dopředu! Člověk se musí naučit poznat, kdy bude lepší zůstat v obraně a splnit si své primární povinnosti obránce. Ovšem já se učím rychle. Za svou kariéru jsem už vystřídal hodně pozic na hřišti. V dorostu jsem hrál středního záložníka a pravé křídlo. V Antwerpách stopera, no a teď si zvykám na pozice pravého a levého obránce.

Tak to se z tebe stává nový John O´Shea…

(smích) Kdyby byla moje kariéra alespoň z poloviny tak úspěšná jako ta jeho, tak bych byl velmi šťastný. Je skutečně výhoda být univerzálním hráčem. Dáváte tak manažerovi více možností vašeho využití, a to je dobře jak pro klub, tak pro mě osobně. Na stoperovi jsem zatím strávil většinu své kariéry, ale raději hraji na kraji. A když budu mít někdy šanci vybrat si, na kterém kraji budu hrát, vyberu si pravou stranu, jelikož jsem pravák a přeci jen se mi tam hraje lépe.

Jaké jsou tvé hlavní zájmy mimo hřiště?

Mám rád pár věcí…rád se válím v posteli, chodím ven se svým psem, hraji na PS a také, a to dělám opravdu rád, chodím často do kina. Nejvíce miluji komedie. Dvě z mých nejoblíbenějších jsou Pineapple Express a Step Brothers. Nedávno jsem si koupil na DVD film The Hangover. Zamiloval jsem si tu scénu z filmu, kde najdou tygra v koupelně.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.