Sir Alex Ferguson si návrat Leedsu na OT vychutná

Manažer Red Devils se těší na novou vlnu rivality s úhlavním nepřítelem z Leedsu, který na Old Trafford zavítá v rámci nedělního utkání FA Cupu

Sir Alex Ferguson poznamenal, že mu opravdu schází souboje s Leedsem United, který před šesti lety kvůli finančnímu kolapsu sestoupil až do třetí nejvyšší anglické soutěže. I proto se na nedělní zápas FA Cupu velmi těší.

"Jistě nemusím fanouškům ani hráčům Manchesteru United, kteří u nás nehrají dlouho, objasňovat, proč jsou zápasy s Leedsem tak specifické," poznamenal Sir Alex na  tiskové konferenci  před prvním utkáním s Leedsem United od února 2004.

"Ten tým byl fantastický! Každé naše utkání bylo plné napětí, nesmírně vyhecované a plné zaujetí pro hru. Ta atmosféra vzájemného nepřátelství se během každého zápasu vznášela ve vzduchu, a my trenéři, jsme hráčům vždy vštěpovali, že se podle toho musí na hřišti chovat."

"Zápasy s Leedsem si vždy naplno užívám. Pamatuji si na několik skvělých zápasů s nimi. Atmosféra byla vždy plná elektřiny a naše výsledky většinou příznivé. Pamatuji si, že jsme s nimi prohráli jen jednou. Tehdy jsme byli velkými konkurenty, ale teď je situace jiná. I Manchester United je jiný než tenkrát před lety."

"Na zápas má přijet 9000 jejich fanoušků, takže očekávám skvělou atmosféru."

Sir Alex Ferguson taktéž neopomněl vyzvednout práci manažera Leedsu, Simona Graysona, jehož velkou zásluhou je to, že Leeds United vede svoji ligovou soutěž o osm bodů, přičemž dosud prohrál pouze jediné utkání.

Alex Ferguson poukazoval na to, že Leeds má potřebný potenciál k tomu, aby se během několika let vrátil tam, kam patří. Tedy do nejvyšší anglické soutěže.

"Leeds United měl několik skvělých hráčů, kteří měli nadprůměrné parametry v rámci Premier League. Mark Viduka, Harry Kewel, Alan Smith. To všechno byli skvělí hráči. Ale těžká finanční krize donutila Leeds tyto hráče prodat, a to byl kámen úrazu. Pokud prodáte své nejlepší hráče, nemůžete pomýšlet na nějaké úspěchy."

"Myslím si, že jejich možný návrat do Premier League není nikterak utopickou představou. Postup do Championship by jim neměl uniknout. A s osobou jejich manažera, jejich kvalitami a motivací by pro ně nemusel být následný postup do Premier League zase tak velkou překážkou," uzavřel mírně nostalgicky naladěný lodivod Manchesteru United, Sir Alex Ferguson.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.