Hráč desetiletí – 1. Ryan Giggs

O číslu jedna bylo rozhodnuto prakticky od první chvíle. Dle všech očekávání se číslem jedna za desetiletí 2000 – 2009 stal Ryan Giggs

Datum narození: 29.11.1973

Místo narození: Cardiff, Wales

Klub: Manchester United

Pozice: záložník

Číslo: 11

Startů: 577 (822)

Gólů: 105 (151)

Ryan je prostě jednička. O tom není pochyb. Ikona Manchesteru United. Stabilní člen základní sestavy. Stálice waleské reprezentace. Obrovská osobnost minulosti, ale naštěstí stále i současnosti United. Nikdo by se jistě nezlobil, kdyby Ryan ve své působivé kariéře na Old Trafford pokračoval.

Minulý týden byl pro všechny jeho fanoušky možná nejlepším v tomto roce. Ryan totiž prodloužil o rok svou dosavadní smlouvu na Old Trafford.

I ve svém značně pokročilém fotbalovém věku má totiž neustále Manchesteru co nabídnout. Ke svým už dlouhá léta osvědčeným přednostem, kterými jsou rychlost, dravost, skvělá technika, přehled a zahrávání standartních situací přidává v pokročilém fotbalovém věku také nesmírnou kopu zkušeností, které na hřišti i mimo něj předává svým mladším kolegům. Jeho klid ve hře je doslova bohorovný.

Ryan byl hráčem desetiletí vyhlášen naprosto poprávu, protože on není jen nejlepším hráčem desetiletí, ale bezesporu také jedním z nejlepších lidí, které kdy kabina Old Trafford hostila. Jeho charitativní počiny, poměrně často prezentované i na našich stránkách, jsou velmi známé. Ryan tím ukazuje i další pozitivní stránku své osobnosti.

Pro Ryana a jeho umístění na prvním místě mluví nejen jeho fotbalové dovednosti, ale i jeho dobré srdce, které z něj dělá skutečnou osobnost, a oddanost k United, pro kterou byste paralelu našli jen u velmi mála světových fotbalistů.

Ryan Giggs je prostě hráčem, který se ještě za časů své aktivní fotbalové kariéry stal legendou. Jednou bude možná před Old Trafford stát socha Ryana Giggse, která bude společně se sechou Sira Alexe Fergusona a Sira Matta Busbyho vítat návštěvníky Divadla snů.

Druhou variantou je trojsoší Ryana Giggse, Garyho Nevilla a Paula Scholese:)  

 

Na závěr bych ještě řekl pár slov k celkovým výsledků a shrnul. Celkově se dá říct, že celkový výběr byl poměrně objektivní a každý fanoušek si v něm našel alespoň některé své favority. 

O umístění Edwina van der Sara netřeba pochybovat. Edwin je jednoznačně nejlepším brankářem desetiletí. O tom v konkurenci Bartheze, Howarda či Carolla nemůže být pochyb.

Že by se neumístil někdo z trojice Neville, Scholes, Giggs? Věc zhola nemožná.

Největšího rváče klubu a kapitána v prvním pětiletí začátku třetího milénia Roye Keana prostě také nešlo obejít. 

Ruud van Nistelrooy jako největší šutér desetiletí 2000 – 2009 měl své místo jasné.

Rio Ferdinand a Wayne Rooney jako ikony klubu současnosti, angličtí reprezentanti a hráči, bez kterých si Manchester United let předcházejících, současných ani nadcházejících nelze představit.

Cristiano Ronaldo strávil v Manchesteru United šest let, a hlavně v posledních třech letech patřil k tahounům mužstva. O jeho zařazení na listině nejlepších hráčů desetiletí nemůže být taktéž sporu.

Snad největším překvapením, alespoň pro mě, je postavení Patrice Evry, obránce ze země galského kohouta, který na Old Trafford kroutí teprve čtvrtou sezónu, a ač patří k ústředním postavám výběru Sira Alexe Fergusona, na jeho místě bych si dokázal představit i jiné hráče.

Umístění by si však zasloužilo minimálně deset dalších skvělých fotbalistů, ale míst bylo jen deset. 

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.