Hráč desetiletí – 2. Cristiano Ronaldo

A je to tu. Hráčem desetiletí číslo 2 se stal portugalský záložník Cristiano Ronaldo. Zároveň je tak zřejmě rozhodnuto i o čísle 1

Rok narození: 5.2.1985

Místo narození: Madeira, Portugalsko

Klub: Real Madrid (Manchester United)

Pozice: záložník

Číslo: 9

Startů: 196 (292)

Gólů: 84 (118)

Už 4 roky září hvězda Cristiana Ronalda na fotbalovém nebi. Bohužel, první sezónu to není v Manchesteru United

Když ve svých sedmnácti letech Ronaldo mířil na Old Trafford, provázela ho pověst velké naděje. Své možnosti naznačil už během svého působení ve Sportingu Lisabon.

V prvních sezónách na ostrovech se ještě nedokázal prosadit naplno a sžíval se s tamním stylem. Ovšem od sezóny 2006/2007 začala jeho hvězda zářit naplno. Ve všech soutěžích nastřílel postupně 23, 42 a 26 branek. U většiny hráčů by tato čísla znamenala počet startů v sezóně. Ne tak u Ronalda.

S jistou dávkou nadsázky se dá říct, že Manchester United 2006 – 2009 – to byl Ronaldo. S klubem vyhrál doslova co se dalo a i díky tomu se minulý rok stal nejlepším hráčem planety a držitelem Zlaté kopačky pro nejlepšího evropského střelce v ligových soutěžích.

Cristiano Ronaldo je stále obrovskou nadějí světového fotbalu, je ještě velmi mlád, i přesto se však dokázal stát nejdražším světovým hráčem historie. Jeho odchod z Manchesteru do Realu Madrid přinesl do klubové pokladny téměř 100 miliónů euro.

Manchester United tak přišel o jednu z největších star desetiletí.

Cristiano Ronaldo je společně s Ruudem van Nistelroyem jediným fotbalistou z desítky nejlepších, který přestoupil do jiného klubu a neukončil svou kariéru v Manchesteru, nebo za něj stále nehraje.

I z toho důvodu si myslím, že by neměl být v anketě tak vysoko. Nicméně fotbalovými dovednostmi si své místo jistě zaslouží, o tom nemůže být pochyb.

Fanoušci Manchesteru mu děkují za mnohé. Fotbalovou radost už však rozdává jiným. Přejme mu jeho sen, odvedl pro nás spoustu dobré práce.

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.