Ferguson před zápasem s Wiganem

Manažer Manchesteru United se před zápasem s Wiganem Athletic rozpovídal o Waynu Rooneym stejně tak, jako o receptu, který by měl přinést 4. titul v řadě.

Sir Alex Ferguson prozradil, že dvoubodová ztráta za Chelsea při současné marodce není vůbec zlá a bere ji všemi deseti. Právě vítězství nad Latics má být tím, díky němuž oslaví United Silvestr na druhém místě s minimálním odstupem za Chelsea. Gary Neville se pomalu chystá připojit do sestavy k už dříve uzdraveným Wesley Brownovi a Nemanji Vidičovi. Úlevou pro Fergusona je vědomí, že i s Carrickem a Fletcherem v obraně Manchester příliš na londýnský tým neztrácí, jelikož i oni na Vánoce rozdávali body. „Dva body za vedoucím týmem ligy, to beru,“ řekl Ferguson.

„Když se podíváte na sestavu, měli jsme skoro všechny obránce zraněné. Bylo to klíčové období, přes které jsme se ale už dostali.“

„V této lize je nemožné hrát se středními záložníky na stoperu. Projde vám to možná jednou, ale ne dvakrát.“ Alex Ferguson tím naráží na skvělé představení proti Hammers a následný výkonnostní propad proti Aston Ville a hlavně Fulhamu. V pondělí to dokonce dvě třetiny zápasu na Stamford Bridge vypadalo, že dnes budou Red Devils útočit na první místo v tabulce, ale hráči Chelsea utkání nakonec se štěstím otočili. Nezbývá tak, než opět ukrojit z pětibodového náskoku scumů. „Je to tak těsné, když vidíte, jak se týmy neustále nahánějí. Optimismus se někdy neshoduje s realitou, ale lidé cítí naši šanci. V lize totiž chybí konzistentní tým, který dokáže vyhrát několik utkání v řadě.“

„Zásadní otázkou je- dokážeme udržet všechny hráče fit a zdravé? Klíčem k tomu je dostatečně široký kádr, ale podívejte se jak jsme dopadli, když jsme měli zraněnou celou obranu. Týmy, které chtějí vítězit, potřebují dobré jádro hráčů, jenž budou neustále pracovat. Pak můžete pomýšlet každé kolo na vítězství,“ zakončil Fergie.

Takovým hráčem, na jaké Ferguson naráží výše, by mohl být dozajista Wayne Rooney. Jeho skotský manažer vyzval, aby udržel svoji formu a pomohl po Hullu rozebrat i Wigan. Wazza v utkání na KC Stadium vstřelil už svůj 14. branku sezony a skvělý výkon korunoval dvěmi asistencemi, i když jednou naservíroval míč Dawsonovi.

Lazaret United se začíná tenčit, a proto chce Fergie do druhé poloviny sezony vstoupit co nejlépe. Uznává ale zároveň, že aby se tak stalo, musí to Waynu Rooneymu střílet stejně dobře, jako do teď. Po pár apatických výkonech nic nenasvědčuje opaku a obrození reprezentačního útočníka Albionu tak může pokračovat. „Wayne byl v neděli fantastický. Byl to Wayne takový, jakého známe. Měl dva nebo tři slabší zápasy, ale v Hullu explodoval a byl neustálo hrozbou,“ řekl Ferguson. „Přesně takovou formu od něj očekávám, protože je potom nezastavitelný.“ Před lokálním derby s Wiganem ale zároveň očekává podporu i od ostatních ofenzivních hráčů.

Jedním z nich by měl být i Dimitar Berbatov. Bývalá hvězda Tottenhamu Hotspur po spolupráci právě s Wazzovu vstřelila 3. gól Manchesteru, když do šroubku tito dva rozebrali obranu Hullu. Michael Owen pouze doufá, že dostane příležitost a Paul Scholes je připraven k návratu po drobném problému s kyčlí. „Wayne je o krok přede všemi a je naší hlavní postavou. Je jen hrstka podobných hráčů,“ pokračoval Ferguson.

„Čas nadešel, výzva je tu. Liga je velmi vyrovnaná a týmy se o body navzájem obírají, když to nejméně čekáte. Znamená to, že pokud vyhrajete několik utkání v řadě, máte velkou šanci na titul. Naše zkušenosti s tím jsou vynikající, věřím, že to zvládneme. Důležité je dnes ale porazit Wigan, abychom se udrželi v těsném závěsu za lídry tabulky po Novém roku,“ zakončil.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.