Hráč desetiletí – 3. Wayne Rooney

Wayne Mark Rooney okupuje příčku číslo 3

Datum narození: 24.10.1985

Místo narození: Liverpool, Anglie

Klub: Manchester United

Pozice: útočník

Číslo: 10

Startů: 175

Gólů: 78

 
Pamatujete si na příchod Wayna Rooneyho v roce 2004? Je to už šest let, ale jeho debut byl naprosto nezapomenutelný. Wayne doslova přišel, viděl a zvítězil. Naskočil do zápasu proti Fenerbahce Istanbul a na vítězství 6:2 se podílel hat-trickem. Opravdu impozantní vstup do Divadla snů.

Wayne se okamžitě stal miláčkem publika, talismanem, který přinášel vítězství. Jeho progres byl nebývalý a Wayne se velmi brzy stal stabilním členem základní jedenáctky Sira Alexe Fergusona.

Mnozí fanoušci se domnívají, že Wayne je odchovancem Manchesteru United. Bohužel tomu tak není, Wayne pochází z líhně Evertonu, ale už jako velmi mladý přestoupil do Manchesteru United. Ač je mu teprve 24 let, už se o něm začíná nahlas mluvit jako o budoucím kapitánovi Manchesteru United.

V United kroutí už svoji šestou sezónu a za tu dobu dokázal vstřelit už 78 ligových gólů, což je na 24letého hráče opravdu úctyhodné číslo. Zajímavostí jistě je, že v žádné z jeho dosavadních sezón neklesl střelecký příspěvek Wazzy v ligové soutěži pod 10. V celkovém součtu branek ve všech soutěžích pak pod 15.

To je nesmírně stabilní číslo a je vidět, jak důležitým hráčem Wayne pro celý Manchester United je.

Rychlost, dravost, zaujetí hrou, bojovnost, nezdolná vůle po vítězství. O všech těchto vlastnostech je třeba u Wayna uvažovat v superlativech. Nejdravější, nejbojovnější, nejzaujatější…a dalo by se pokračovat.

Hra Manchesteru United bez něj je jen těžko představitelná a každý fanoušek United trpí nespavostí při pomyšlení, že by se mohl Wazza zranit. Jen těžko si představit, co by pak následovalo.

Dokonce i v době, kdy v United vládl Cristiano Ronaldo, byla přítomnost Wayna ukazatelem úspěchu či neúspěchu United. Ač nedal v každém zápase gól, jeho přínos pro Ronalda a pro celý tým United byla opravdu obrovský. 

Nedivil bych se, kdyby za deset let, až se bude vyhlašovat hráč desetiletí 2010 – 2019 , Wayne okupoval první příčku.

Jeho srdce totiž patří nesporně United a fámám o jeho možném přestupu je tak možné pouze se smát.

Tento nejlepší hráč United současnosti, a věřím, že i  budoucnosti, nám rozdá ještě hodně fotbalové radosti a štěstí.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.