Hráč desetiletí – 4. Paul Scholes

Další příčka v anketě hráč desetiletí 2000 – 2009 obsazena

Datum narození: 16.11.1974

Místo narození: Salford, Anglie

Klub: Manchester United

Pozice: střední záložník

Číslo dresu: 18

Starty: 622

Góly: 145

Co si vybaví fanoušek Manchesteru United, nebo vůbec fanoušek fotbalu při jméně Paul Scholes? Manchester United a ryšavé vlasy.

Manchester United posledních dvou desetiletí, to je také Paul Scholes. Mozek týmu, motor záložní řady, bomber s dynamitem v pravačce.

Scholesy, to nejsou indivudální ocenění, módní výstřelky a zájem médií. Ale fotbalista je to skvělý a pro Manchester United naprosto nepostradatelný. Jen se zeptejte někoho z týmu Manchesteru, kdo nejvíce maká na tréninku a jde příkladem mnohem mladším hráčům. Nejčastější odpověď bude: Scholesy!

 Dokáže podržet míč, rozehrát ho, vymyslet překvapivou přihrávku. Je spojovacím článkem mezi obranou a útokem a i v pokročilém věku má Manchesteru United stále co nabídnout, o čemž svědčí i prostor, který od Sira Alexe Fergusona stále na hřišti dostává.

Paul Scholes, to jsou však také krásné a důležité góly. Pusťte si kterýkoli výběr nejlepších gólů United, a věřte, že Paul Scholes společně s Beckhamem a Ronaldem bude na obrazovce nejčastěji.

Za všechny vzpomenu jeho gól v semifinále Ligy Mistrů do sítě Barcelony, kterým rozhodl vyrovnané dvojutkání, po kterém mohl Manchester slavit postup a nakonec také zisk nejcenější klubové trofeje světa.

Carlos Queiroz jednou řekl: "Když hraje Scholes, je to jako byste rozsvítili lampu za nejčernější noci," a to myslím hovoří za vše.

Paul Scholes patří ktěm hráčům a legendám United, po kterých zůstane vězet v Manchesteru United obrovská a jen těžko zalátatelná díra.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.