Hráč desetiletí – 5. Roy Keane

Dlouholetý kapitán Manchesteru United a srdce Manchesteru United – Roy Keane

Roy Keane
Pozice: Midfielder
Starty: 229
Góly: 14
Podepsal: 19 Jul 1993
Odešel: 18 Nov 2005

Trofeje

Premier League: 1999/2000, 2000/01, 2002/03
FA Cup: 2003/04
Community Shield: 2003

Vypadá to jako dlouhá doba. Téměř pět let uplynulo od chvíle, kdy Manchester United opustila jeho ikona, jeho srdce, jeho číslo 16, jeho motivace, Roy Keane, hráč, který táhl United kupředu téměř celá 90. léta a také na počátku třetího milénia.

Jeho nejlepší sezónou byla rozhodně sezóna 1999/2000. Tehdy získal Roy také individuální ocenění. Stal se nejlepším hráčem Premier League, a také vyhrál cenu Sira Matta Busbyho. Kdyby tenkrát Manchester United dokráčel dál v Lize Mistrů, zřejmě by ho neminul Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu evropského kontinentu.

Byl vůbec někdy v United lepší kapitán? Ti, kdo si pamatují Johna Careye, možná budou oponovat. Také Busbyho děti měli svého vůdce v Rogeru Byrnem. Bryan Robson byl také úchvatným vůdcem.

Ale Roy Keane byl jen jeden a ze všech tří v minulém odstavci jmenovaných vlastnil to nejlepší. Vždy šel příkladem svou nezdolnou vůlí po vítězství, vždy dokázal své spoluhráče vyhecovat k tomu nejlepšímu výkonu (ať už vlastním příkladem nebo verbálně), byl to prostě nejlepší záložník v celé lize.

Někteří říkají, že stále nebyl nahrazen. Mají pravdu? Jisté je, že takévého vůdce naše záloha dlouho neměla, a bohužel to vypadá, že dlouho mít nebude.

Keano je legenda, na kterou vzpomíná každý fanoušek United. Nechme se překvapit, třeba ho na Old Trafford brzy přivítáme v jiné roli. Roy by se tomu určitě nebránil, protože jeho srdce má barvu Rudou!

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.