Hráč desetiletí – 6. Ruud van Nistelrooy

Kdo by si nepamatoval holondského čarostřelce…všechny góly si ale asi nepamatuje nikdo

Pozice: Útočník
Počet startů za United: 219
Gólů za United: 150
Podepsal: 1 června 2001
Odešel: 28 června 2006

Trofeje
Premier League: 2002/03
FA Cup: 2003/04
Community Shield: 2003

Dlouze se rozepisovat o tomto fenomenálním holandském střelci nebudu. Stačí nechat promluvit čísla…Více než sto gólů během prvních tří sezon v Manchesteru United. Jistějšího střelce si lze jen ztěží představit.

Nedaří se? Nevíte co s míčem? Nakopněte jej dopředu, nacentrujte jej do vápna nebo jej zkuste poslat kolmo dopředu. Můžete si být téměř jisti, že se přilepí na kopačky Ruuda van Nistelroye.

S jeho jménem není spojeno nejlepší období Manchesteru United. V prvních pěti letech třetího tisíciletí Manchester United nijak nedominoval, ale tento nizozemský střelec ano. Pamatuji si na jeho věčné souboje o nejlepšího střelce Premier League s Thierry Henrym. Nebylo střelce, který by se s těmato dvěma mohl měřit.

Hned ve své první sezóně na ostrovech se stal nejlepším hráčem Premier League a nejlepším hráčem podle hlasování fanoušků. Od dob Denise Lawa neměl Manchester United lepšího střelce.

Nezapomenutelné branky? Úchvatné sólo celou obranou Fulhamu a následné chladnokrevné zakončení ke vzdálenější tyči v sezóně 2003/2004…Nebo úchvatný volej do sítě Charltonu v sezóně 2005/2006.

Kdyby Ruud nezamířil v roce 2006 do Realu Madrid, mohl se stál nejlepším střelcem historie United. Fenomenální Bobby Charlton se trefil 249. To v Ruudových silách rozhodně bylo.

Ruud van Nistelrooy byl střelcem, pro kterého nebyl problém vstřelit 25 gólů za sezónu. Škoda konce jeho působení na Old Trafford, neshod se Sirem Alexem, nevraživostí s Louisem Sahou. Střelec Ruudova formátu by nám jistě nesmírně pomohl…

Pro mě osobně nejoblíbenější hráč poslední dekády, ovšem co se týká oddanosti klubu a jeho možného vyššího postavení v žebříčku, řekněme si na rovinu, s našimi legendami se nemůže měřit a číslo 6 v anketě hráč desetiletí je adekvátní.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.