Evra: Z posledních zápasů chceme plný počet bodů

Francouzský reprezentant se neleká problémů, které Manchester provázejí, a stále věří v zisk titulu

Patrice Evra si velmi přeje, aby Manchester United dosáhl v posledních dvou zápasech kalendářního roku 2009 na plný počet 6 možných bodů.

Manchester United čeká 27. prosince zápas na půdě o záchranu bojujícího Hullu. O tři dny později, předposlední prosincový den pak nastoupí svěřenci Sira Alexe Fergusona doma proti Wiganu, který na podzim porazili jasně 5:0.

Cíl je jasný. Vrátit se na vítěznou vlnu a odčinit špatný dojem z posledních zápasů, kdy Manchester prohrál hned dvě utkání ze tří.

Patrice Evra je jediným obráncem Manchesteru, který nebyl nebo není zraněný během tohoto, pro Manchester velmi složitého, období, které má každý fanoušek Red Devils spojeno hlavně s rozsáhlou marodkou Manchesteru United v obranných řadách, z čehož vyplývají nepřesvědčivé výkony posledních kol.

Francouzský reprezentant si uvědomuje, jak důležité pro zisk titulu bude zvládnout těžké období Vánoc v programu anglické Premier League. Zároveň však věří, že se se svými spoluhráči zvedne a společně začnou znovu vyhrávat zápasy.

„Je to nesmírně složité. Prohráli jsme s Aston Villou a Fulhamem, takže naším cílem teď je vyhrát všechna zbývající utkání tohoto kalendářního roku. Jsme zvyklí o Vánocích vítězit a chceme to i nyní. Bylo by skvělé se v průběhu ledna dostat na první místo.“

I přes prohru na Craven Cottage Evra věří, že obrana United, ač nastupuje ve značně provizorním složení, je dostatečně kvalitní, navíc hráči, kteří zde nuceně nastupují, jsou natolik kvalitní a flexibilní, že si se situací jistě poradí.

„Fletcher a Carrick si vedou v obraně velmi dobře. Je jasné, že v obraně nemohou odehrát celou sezónu, ale myslím si, že v těch několika zápasech, které jsme odehráli, odvedli svou práci více než dobře.“

„Není to pro ně lehké, ale na trénincích na sobě tvrdě pracují. Snažím se jim předávat své zkušenosti a všichni děláme vše proto, aby se v obraně adaptovali.“

„Situace pro nás není zrovna růžová, ale máme silný tým a jsme připraveni zaútočit na čtvrtý ligový titul pro United v řadě,“ uzavřel rozhovor levý obránce Manchesteru United Patrice Evra.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.