Review: Manchester United – Wolverhampton Wanderers

Manchester United nepřipustil na Old Trafford další zaváhání a přejel Wolverhampton rozdílem třídy.

Měl to být zápas, při kterém se měl Manchester United rehabilitovat po tři dny staré porážce od Aston Villy, která z Old Trafford uloupila všechny tři body. Nakonec tak vše i dopadlo a Manchester United se bodově dotáhl na první Chelsea, která má ale středeční večerní zápas k dobru. Výkony fotbalistů United rostou se silou soupeře, a proto úterní zápas nebyl bůhvíjak pohledný, nicméně se slavila třígólová výhra a skóre se zase o trochu vylepšilo. Jak se to ale vše seběhlo?

Naprosto jednoduše. United vlétli do utkání jako vítr a od první minuty bylo jasné, jakým směrem se bude vývoj ubírat. Úvodní tlak Manchesteru kulminoval už v 10. minutě, kdy se Wayne Rooney ocitl tváří v tvář Hahnemannovi, ale pouze nastřelil brankáře Wolves. To ale Wazzu stejně jako celý Manchester nepoložilo. Ba naopak, zapli na druhý rychlostní stupeň. Ze série rohů se nakonec Red Devils dostali do vedení. Když ne přímo. Z kopačky Darrona Gibsona se od rohového praporku snášel centr na hlavu Nemanji Vidiče, Zubar ale těsně a hlavně nešikovně před ním míč rukou vyboxoval z vápna pryč. To nemohlo zůstat bez povšimnutí Bennetta a kopal se pokutový kop. K jeho provedení se postavila jistota jménem Wayne Rooney a naprosto s přehledem razantní ranou k pravé tyči Hahnemannovy branky zavěsil- 1:0. Druhá branky na sebe nenechala dlouho čekat. O dvanáct minut později totiž opět Darron Gibson zahrával rohový kop. Tentokrát už se vše obešlo bez házenkářských zákroků a druhý pokus Nemanji Vidiče se setkal s úspěchem. Na centrovaný míč si totiž v plném sprintu naběhl z hranice vápna  a tvrdou hlavičku přes veškerou snahu Hahnemann nedokázal vyrazit- 2:0. První poločas tak skončil „pouze“ 2:0, přestože šancí bylo více než dost a hlavně územní převaha byla znatelná. Z akcí Wolverhamptonu totiž stojí za zmínku pouze 2 situace. Poprvé to bylo když Kuszczakovi vypadl lehký centr. Své drobné zaváhání ale rychle napravil a nepřipustil skrumáž před brankou. Příště by si měl méně plivat do rukavic. Podruhé to bylo  po dalším nebezpečném centru do vápna United, když obránci nepatrně zaspali a nepřistoupili k útočníkovi Wolves. Ten nikým neatakován zakončoval z voleje, branku ovšem přestřelil.

Ve druhé polovině utkání to byla stále stejná písnička a jedinou neznámou v rovnici United-Wolves bylo množství vstřelených branek domácího týmu. To se nakonec podařilo navýšit už jen o jeden zásah.V 65. minutě si balon ve vápně zpracoval Berbatov, druhým dotekem s míčem poslal přes hlavu naslepo přihrávku na Valenciu a ten z voleje propálil Hahnemanna střelou pod břevno- 3:0. Bývá zvykem, že týmy ze spodních pater tabulky jezdí na Old Trafford bránit a následně vyrážet k rychlým protiútokům. Těch jsme se ale ze strany Wolves prakticky nedočkali, a tak zápas skončil pro United ve výletním tempu 3:0.

Hodnocení hráčů dle magazínu Manchester Evening News:

Kuszczak (5)- Vypadl mu jednoduchý centr, vše ale naštěstí rychle napravil. Moc práce jinak neměl.

De Laet (7)- Belgičan se tentokrát postavil na pravý kraj obrany a svou úlohu zvládl dobře. Během zápasu nemusel řešit zásadnější problém.

Carrick (6)- Neměl s útoky Wolves sebemenší problém. Stíhal by je zastavovat i v pantoflích.

Vidič (7)- Starý dobrý (čti výborný) Vidič.

Evra (6)- Pro hráče jeho kvalit to byla procházka po parku.

Valencia (5)- Nebyl moc kreativní, vše si ale vynahradil skvělou brankou.

Scholes (7)- Snadný večer pro mozek ofenzívy. Nemusel se ani moc namáhat.

Gibson (6)- Jeho rohy byly dnes jedna z největších zbraní United.

Obertan (7)- Začal zápas velmi dobře a dokonce to vypadalo na výkon hodný muže zápasu, ale postupem času odpadal a projevila se ještě nedostatečná fyzická kondice.

Berbatov (5)- Kromě gólové asistence Valenciovi toho na hřišti moc neukázal a působil jakoby v útlumu.

Rooney (7)- Mohl v tomto zápase navázat na hattrick z utkání s Pompey, nakonec z toho byla jenom jedna branka.