3.Sraz fanoušků PL

V Praze dne 12.12.2009 se uskutečnil 3. sraz fanoušků Premier League.

Fanoušci Manchesteru United poprvé sestavili svůj tým a v turnaji si vedli celkem dobře. Do Prahy přijelo celkem pět fanoušků Red Devils, a protože se hrálo systémem 4+1, tak to stačilo na vytvoření týmu. Na turnaji však s námi hráli i tři fandové Newcastle United, kteří nesložili tým a přidali se k nám, aby si zahráli a my měli možnost střídání. Tato „fúze“ již úspěšně zafungovala na letním srazu v Libchavách, ale v opačném gardu.

Fanoušků na tento sraz přijelo ještě více než na letní sraz do Libchav, což bylo velmi pozitivní a nakonec sestavili 8 týmů ve dvou skupinách:

Skupina A:

Gunners

West Ham

Everton

Londoners (tento mix tým složili tři fandové Chelsea, po jednom zástupci měli Fulham, Sunderland,                                                   Aston Villa a ještě jeden „neutrální“ fanda)

Skupina B:

Manchester United 

Liverpool

Arsenal

Tottenham

 Systém turnaje byl určen tak, že ve skupinách se hrálo každý s každým a potom následovalo playoff stejným systémem, jako např. v hokeji tedy A1-B4, A2-B3, A3-B2, A4-B1. Čas jednoho utkání byl 12 minut. V playoff při nerozhodném výsledku rozhodovali penalty a to po třech pokusech na každé straně a kdyby se nerozhodlo ani po těchto pokusech, tak následoval systém „náhlé smrti“.

Manchester United – Tottenham 0:1

Naše první utkání bylo hodně vyrovnané a bez větších šancí na obou stranách. Na to, že to bylo první utkání se hrálo v poměrně vysokém tempu, takže střídající fandové Magpies přišli vhod. Utkání rozhodla jedna povedená střela Kohoutů. My jsme se pak tlačili dopředu, ale obrana Spurs byla velmi kompaktní a do větších šancí nás nepustila. I tak to nebyl vůbec špatný výkon a při troše štěstí jsme na remízu měli. 

Manchester United – Arsenal 1:1

Druhé utkání jsme nezačali vůbec dobře a poměrně brzy jsme prohrávali, ale pak se naše kombinace velmi zlepšila a aktivním napadáním jsme donutili Arsenal k chybám a po jedné z nich jsme zaslouženě vyrovnali a ke konci utkání jsme dokonce sahali po vítězství. Bylo vidět, že jsme se trochu sehráli a naše hra už měla myšlenku a systém. Remíza ale byla spravedlivým výsledkem.

Manchester United – Liverpool 4:0

Na závěr skupiny nám los přiřadil našeho úhlavního rivala-Liverpool. Bylo to vůbec první utkání fandů obou týmů na těchto srazech. Toto utkání se nám nadmíru vydařilo a navázali jsme na výborný výkon z předchozího utkání s Arsenalem. Po celkem opatrném začátku, kdy nás podržel brankář (náš MVP na turnaji) se utkání rozjelo a mělo náboj pravého derby. Nám se podařilo skórovat po pěkné akci, v naší kombinační hře jsme pokračovali i nadále, začali jsme soupeře výrazněji přehrávat a hlavně jsme začali proměňovat naše šance, takže utkání skončilo vysokým vítězstvím fandů Red Devils.

 Výsledky skupin po základní části:

Skupina A:

1. Gunners

2. West Ham

3. Londoners

4. Everton

 Skupina B:

1. Tottenham

2. Manchester United

3. Arsenal

4. Liverpool

 Playoff-čtvrtfinále:

Manchester United – Londoners 0:3

Ve čtvrtfinále nás čekal třetí tým skupiny A-Londoners. Do utkání jsme vstupovali jako mírní papíroví favorité, ale jak ukázali i jiné výsledky, tak čtvrtfinále bylo pohromou pro lépe postavené týmy ve skupinách. Do utkání jsme vstoupili velmi špatně a hned v úvodu jsme zbytečně inkasovali. Pak jsme se snažili ze všech sil vyrovnat, do útočné fáze se zapojoval i náš gólman, ale soupeř dobře bránil a jeho protiútoky se ukázali jako smrtící. Po dvou hezkých akcích z protiútoků jsme inkasovali další dva góly a bylo po nadějích. Mix tým si nakonec zasloužené vítězství pohlídal a tak nám nezbylo nic jiného než soupeři sportovně pogratulovat a popřát mu hodně štěstí v dalších zápasech. To nakonec naši přemožitelé měli při penaltovém rozstřelu v semifinále a nakonec se stali celkem překvapivě, ale zaslouženě vítězi celého turnaje. Jen na závěr dodám, že brankář ManUtd chytal ve finále za tým Londoners. Brankářů bylo méně, tak si fankluby, které neměly svého brankáře půjčovaly brankáře z jiných fanklubů a ten náš chytal téměř ve všech týmech a dokonce i za Liverpool. To jen ukazovalo, jaká přátelská atmosféra panovala na tomto srazu a pozvedla pomyslnou laťku těchto srazů opět o něco výše. Ještě dodám, že se hrálo v hale TJ Pankrác.

Nutno ještě dodat, že všechna utkání proběhla zcela bez problémů a v duchu fair play. Za to patří velký dík všem, co se zúčastnili a taky pořadatelům tohoto srazu, kterými byli Petr Kotrlík a Milda. Turnaj byl však jen druhořadou akcí, protože smyslem tohoto srazu je se setkat s fandy, jak našeho klubu, tak zejména s fandy jiných klubů PL. Pozápasové „dohráno“ bylo v restauraci Josefína a proběhlo stejně jako turnaj v parádní atmosféře. Fandové různých klubů spolu seděli a rozebírali vše o anglickém fotbale, včetně různých zážitků, výjezdů a jiných věcech, které souvisí s Premier League.  

Na závěr bych chtěl dodat, že i když jsme seděli téměř do rána, určité věci jsme nedokončili a tak se v létě chystá dvoudenní sraz, který zaručí více času na podobné debaty. Doufám, že v létě přijede ještě více fandů PL a sraz bude minimálně stejně tak vydařený, jako tenhle.

Ohlédnutí za srazem pro manutd.cz připravil Radim Salajka. Děkujeme.

sportovní poháry

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.