Důvody k radosti?

Komentátor MUTV Stewart Gardner vypočítává důvody, proč nepropadat panice po prohraném utkání s Aston Villou

Prohrát na Old Trafford je vždy pro celý Manchester United i s jeho fanoušky velmi frustrující. I přesto si myslím, že na předvedeném výkonu a celkovém postavení Manchesteru United lze najít množství pozitiv.

Tak za prvé, je dobré, že hned po prohraném utkání hrajeme další zápas. Po prohraném utkání s Chelsea jsme museli čekat dva týdny kvůli reprezentační přestávce a to pro nás bylo poměrně zničující. Bylo těžké nastoupit potom proti Evertonu. Teď to budou jen hodiny a přijede k nám Wolverhampton. Nemůžu si pomoci, ale vkrádá se mi myšlenka, že odjedou s výpraskem, protože se na ně ve snaze odčinit porážku prostě vrhneme a rozsápeme je.

Zadruhé, United opravdu v sobotu nehráli špatně. Co rozhodlo? To, že Rooney trefil břevno, Vidicovu hlavičku odvrátil hostující Downing z brankové čáry a Brad Friedel předvedl jeden nebo dva zákroky z říše snů. A, samozřejmě, Aston Villa je velmi kvalitním týmem. Jsou nesmírně rychlí a bojovní  a to je také důvod, proč vypráskali i Chelsea a Liverpool. Svoji šílenou bilanci proti Manchesteru United nemohli táhnout do nekonečna a jednou nás prostě porazit museli. Škoda, že zrovna v sobotu.
Zatřetí, United jsou na tom v tuto chvíli o dva body lépe než minulý rok. Titul tedy rozhodně není vzdálen. Velký dík za to patří Louisi Sahovi – ex-hráči United, jehož hlava se štěstím rozhodla o cenné remíze pro Everton a zbytečné ztrátě Chelsea v domácím utkání (ten zápas byl skvělýJ pozn. redaktora), díky níž nám Chelsea odskočila na pouho pouhé tři body. Ještě před nějakým tím týdnem byl náskok Chelsea poměrně hrozivý, nyní už to zdaleka nevypadá tak zle. Jak je vidět v posledních zápasech, jejich obrana není tak skálopevná, jak se z počátku sezóny zdálo.
Začtvrté, pohled na rozpis utkání je pro nás velmi potěšující. Při pohledu na sedm následujících zápasů v Premier League to vypadá, že by se z nich dal získat i plný počet bodů. Dvakrát hrajeme s Hullem, dále s Wiganem, Burnley, Birminghamem, Fulhamem a Wolverhamptonem. Nemyslím si, že by United do konce ledna poztráceli příliš bodů.

Navíc nás čekají zápasy s Leedsem v FA Cupu a semifinále Curling Cupu s Manchesterem City. Vedeme si velmi dobře a jsem přesvědčen, že v tom budeme pokračovat.

Takže, doufám, že jsem vám dokázal, že situace je div že ne růžová. Nicméně, pokud v úterý neporazíme Wolves, budu nucen své pozitivní vyjádření revidovat.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.