Boss: Jeden z tých dní

Sir Alex Ferguson v rozhovore po prehre s Aston Villou

Manchester United v sobotu nezvládol domáci zápas s Aston Villou, ktorej podľahol 0:1. Sir Alex Ferguson je však veľmi nešťastný, že jeho zverencom neprialo potrebné šťastie, ktoré potrebovali na vstrelenie vyrovnávajúceho gólu. Zároveň ale chváli aj hrdinské úsilie obrancov Villans.

Hlavička Gabriela Agbonlahora zabezpečila Aston Ville prvú výhru na Old Trafford za posledných 26 rokov. Po prvom vyrovnanom polčase, United v druhom dejstve jasne dominovali zápasu, no zo svojho tlaku neboli schopní vyťažiť nič.

"V druhom polčase sme sa utáborili okolo ich pokutového územia a mali sme aj niekoľko dobrých šancí. Potrebovali sme vstreliť gól, ktorý by nás vrátil späť do zápasu, príležitosti sme na to mali, no bol to jeden z tých dní, keď to jednoducho nejde. Za predvedený výkon v druhom polčase sme si ale niečo zaslúžili. V prvom polčase sme veľa šancí nemali, no potom áno. Villa si gól zaslúžila, ale po prestávke sme ich pritlačili a vytvorili si množstvo príležitostí, no nevyužili sme žiadnu. Ich obrancovia odvádzali celý zápas skvelú prácu, za čo si zaslúžia uznanie. Dobre pristupovali k našim hráčom, blokovali strely… robili proste všetko čo mohli," rozprával Ferguson pre MUTV.

Pre United to bola už štvrtá porážka v práve prebiehajúcej sezóne, horšie je však to, že prišla práve vo chvíli, keď sa United mohli bodovo dotiahnuť na vedúcu Chelsea, ktorá stratila dva body s Evertonom.

"Liga nie je jednoduchá. Tímy budú strácať body, to je proste životný fakt. Ako som už povedal, keď budeme v Januári strácať na lídra len zopár bodov, máme veľkú šancu na úspech. Snáď sa nám podarí zápas s Aston Villou hodiť za hlavu a uhráme dobrý výsledok v utorok proti Wolves".