Review : Manchester United – Aston Villa 0:1

Rudí ďáblové nedokázali na domácím stadioně Old Tafford porazit svého soupeře Aston Villu a nepřipsali si tak další 3 důležité body do tabulky.

Hráči Manchesteru se, jak dobře víme, museli vypořádat se značnými ztrátami v obraně. Důkazem toho byla opět improvizovaně složená základní jedenáctka. Na pravém kraji obrany musel své suspendované kolegy zastoupit Darren Fletcher, ale stoperskou dvojici nakonec vytvořil s již uzdraveným Nemanjou Vidičem rovněž zdravotně schopný Wesley Brown. Na levo v záloze dostal příležitost Park Ji- Sung. Na hrotu se od začátku představil osamocený Wayne Rooney.

Oba týmy začaly opatrně. Prvních deset minut tedy mnoho vzruchu nepřineslo. Hráči se do ničeho nepouštěli a náznaky šancí končily za postranní čarou. Po první čtvrthodině hry začínala být znatelná jistá převaha United. Hráči předváděli pohledné kombinace, avšak zatím bez úspěchu. Jenže Aston Villa je kvalitní tým, a tak následně  iniciativu částečně převzala. Ve 21´ najednou z ničeho nic přišel šok. Na centr centr z levé strany z kopačky Ashleyho Younga si naběhl špatně pokrytý Agbonlahor a hlavičkou poslal míč za Kuszczakova záda- 0:1. United se nenechali zaskočit a pokoušeli se o rychlé vyrovnání. Ve 23´ zkoušel z poza vápna své štěstí Carrick, ale střele scházela razance. Ve 24´ dostal Rooney žlutou kartu za přifilmovaný pád a proti rozhodnutí sudího ani nijak neprotestoval. Ve 26´ svou mohl šanci proměnit Valencia, ale netrefil přízemní míč, který jen prolétl vápnem. Po půlhodině hry vyrobil Fletcher velkou chybu v obraně, ale ta naštěstí nebyla potrestána. Z následujícího protiútoku bylo málem vyrovnáno. Na druhé straně totiž po centru z leva Rooney krásně zpracoval míč, ale ve velké šanci jej napálil pouze do břevna! Hráči United potřebovali získat potřebný klid na své kopačky, a soustředit se na vyrovnání. Ve 34´ se do šance dostával opět Rooney, byl však obránci zastaven. Ve 37´ vyslal přízemní střelu Agbonlahor, ale chyběla jí razance a Tomasz ji bez problémů zlikvidoval. Velkou příležitost měl ve 40´ Giggs, ale zblízka v těžké pozici trefil pouze boční síť. V první půli nastavil rozhodčí 2 minuty. V nich se ale nic mimořádného neudálo, a tak United po prvním poločase prohrávali 0:1

Druhý poločas začal střídáním United. Na hřiště přišel Michael Owen, který nahradil Giggse. Následně začala snaha o obrat. Ve 49´  zkoušel Friedela přehodit Rooney, ale bez úspěchu. United si od 50´ začínali vytvářet jistý tlak a hra se dostávala do vysokého tempa. V 57´ zkoušel vystřelit Rooney, ale mířil hodně nad. Ve velké šanci byl v 59´ Carrick, ale nepodařilo se  mu propálit hradbu těl před sebou. Hráči Aston Villy hru stále častěji kouskovali, protože cítili, že United mají navrch. Dvakrát po sobě střílel Rooney, v 60´ byla jeho střela zblokována a v 61´ mířila do středu brány. V 62´ střílel A. Young těsně vedle Kuszczakovi brány. Následný příchod Berbatova na hřiště znamenalo hru na 3 útočníky a ještě větší ofenzivní snažení Red Devils. V 66´ zahrozil Heskey, který se ale z úhlu netrefil do brány. V 68´ se na hřiště podíval poslední střídající hráč, kterým byl Gibson. Celý tým se po 70´ hry, naplno zahleděl do útoku a nechával soupeři prostor pouze na breaky. Red Devils sice drželi míč na svých kopačkách, ale bylo jim to k ničemu.  V 72´ vyslal tvrdou střelu z uctivé vzdálenosti Gibson, ale ta byla tečovaná a skončila nad bránou. V 74´ spálil obrovskou šanci Bebratov, když nedokázal dobře trefit míč. Marný pokus Rooneyho v 77´ani nestojí za řeč. Hlavička Vidiče z rohového kopu v 80´ byl zblokována, stejně jako pokus Gibsona v 83´ po rozehrávce nepřímého kopu. Aston Villa nyní  už pouze bránila a United jen bezmocně bušili do jejího obraného bloku. Nebezpečnou přízemní střelu Berbatova v 86´ minutě vyrazil Friedel konečky prstů na roh. Hráči United nemohli najít recept na houževnatou obranu soupeře. Stále větší frustrace a únava se podepisovala na jejich snažení. Fanoušci pomalu přestávali věřit, že dnes vstřelíme gól. Rozhodčí nastavil i přes zrdžování a simulovaná zranění soupeře pouze 3 minuty. V těch jen  Carrick pálil vedle. Nic dalšího se už ale neudálo. Zklamaní a zaražení fanoušci pouze čekali na konečný hvizd sudího. Hráči Aston Villy si v závěru vedení zkušeně pohlídali a překvapivě zvítězili na hřišti Manchesteru United 0:1.

Sestava Manchesteru United : Kuszczak – Fletcher, Brown, Vidič, Evra – Valencia, Carrick, Anderson, Giggs, Park, Rooney

Lavička : Foster, Owen, Berbatov, Welbeck, Obertan, Gibson, De Laet

Sestava Aston Villy : Friedel – Young, Cuellar, Dunne, Warnock – Young, Petrov, Milner, Downing – Agbonlahor, Heskey

Lavička : Collins, Beye, Reo-Cooker, Delph, Carew, Sidwell, Guzan

Góly : 21´Agbonlahor

Žluté karty : 24´ Rooney – 90´L. Young

Hodnocení jednotlivých hráčů Manchesteru United :

Tomasz Kuszczak (7) – Solidní výkon. Předvedl několik důležitých jistých zákroků. Za gól z bezprostřední blízkosti prakticky nemohl.

Darren Fletcher (7) – Na kraji obrany předváděl spolehlivý výkon kromě situace, kdy málem zapříčinil soupeři dvougólové vedení. Svůj ukol splnil.

Wesley Brown (7) – Standartní výkon Wese. Špatnou spolupráci s Vidičem pouze předvedl při vedoucím gólu Aston Villy. Ale jinak působil jistě.

Nemanja Vidič (7) – První gól přinesl na kopačky obou stoperů určitou nejistotu. Oba dva se s tímto problémem dokázali vypořádat, až na několik drobných zaváhání Vidiče.

Patrice Evra (8,5) – Velmi aktivní na levé straně hřiště.  Vyrážel vypomáhat spoluhráčům do předu. Byl výborný i směrem do vzadu. Snažil se centrovat a uvolňovat se tak, jak to umí jen on. Vybojoval také hodně rohových kopů.

Valencia (8) – Velmi dobrý výkon. Aktivní po celý zápas. Dobrá komibinace i centry. Svou stabilitu uplatnil v osobních soubojích. Více iniciativy do utkání vnést bohužel nedokázal.

Michael Carrick (7) – Nakonec mohl nastoupit v záloze a tak mu opět patřila role rozehrávače. Té se ujmul celkem slušně a zodpovědně. Něco málo zkazil, ale jinak zahrál dobrý match.

Anderson (7,5) – Odehrál slušný zápas. V první půli dobrý jak dopředu tak i dozadu. V kombinaci a přihrávkách využil své ktreativity. Ve druhém poločase se do hry tolik nedostával. I tak byl trochu překvapivě v 68´střídán.

Ryan Giggs (6) – Hrál více ze středu hřiště tak, jak mu to vyhovuje.  V úvodních minutách však neměl tolik světlých momentů a jakoby se rozehrával. Nakonec neměl příliš prostoru se ukázat, protože byl v poločase střídán.

Park Ji-Sung (5,5) – Na levé straně odehrál průměrný zápas. Nebyl příliš výrazný. Netroufal si ani na individuální akce a poněkud zpomaloval hru. V 62´ byl střídán.

Wayne Rooney (7,5) – Sám na hrotu si počínal dobře. Dostával se do šancí. Nastřelil břevno. V kombinaci však nebyl příliš přesný a zbytečně ztrácel míče. Opět nám všem ukázal jaký je to hráč, když se po vlastní chybě vrácí do obrany. Ve druhé půlce jeho snaha vstřelit gól částečně znehodnotila jeho výkon. Můžeme u něho také ocenit to , že udržel nervy na uzdě a přijmul porážku.

Hráči kteří střídali :

Michael Owen (6,5) – Nastoupil do zápasu od začátku druhého poločasu místo Ryana Giggse. Čekal na přihrávku za obranu, která by ho posunula do šance, ale nedočkal se. Jako spasitel se tentokráte neosvědčil. Snad zase příště.

Dimitar Berbatov (6,5) – Vystřídal v 62´ Park Ji-Sunga. Spálil velkou příležitost, když nedokázal zopakovat podobný úspěch z utkání s Blackburnem. Výbornou střelu naopak vyslal v závěru zápasu, ale neměl štěstí. Víc toho vymyslet nedokázal.

Darron Gibson (6,5) – Nahradil v 68´ Andersona. Měl několik příležitostí ke skórování, ale vesměs se jednalo o střely z dálky. Snažil se vypracovat pro spoluhráče nějakou příležitost, ale bezúspěšně.

Muž zápasu : Patrice Evra

Zde jsou výsledky dalších dnešních zápasů 16. kola Premier League, které nám prozrazují, že naši největší konkurenti v boji o titul také nebyli 100% úspěšní a částečně tak vykompenzovali naše záváhání.

Tottenham  0:1  Woverhampton

Manchester United tedy po 27 letech prohrál s Aston Villou ligové utkání a nyní na Chelsea ztrácí 3 body. Po tom co se zdálo, že se United již rozjeli přišla stopka v podobě vítězství soupeře v poměru 0:1.

Další zápas nás čeká již toto úterý (15.12.) Kdy na Old Trafford hostíme Wolverhamprton.