Manchester opět letí na výlet

Zajímá Vás stav týmu před utkáním s Wolfsburgem? Vězte, že absence osmi zraněných obránců není jediným problémem Manchesteru United před zítřejším zápasem

Naši hoši z Manchesteru United odletěli k úternímu utkání Ligy Mistrů, které se uskuteční na půdě úřadujícího německého šampióna z Wolfsburgu. Na palubě letadla seděli jen dva čistokrevní obránci. A pouze jeden z nich má zkušenosti s prvním týmem United.

Zraněními sužovaný tým Alexe Fergusona se musí vypořádat s absencemi hned osmi obránců – Rio Ferdinanda, Nemanji Vidice, Wese Browna, Gary Nevilla, Rafaela, Fabia, Johna O´Shea a Jonnyho Evanse. Výsledek? Na palubě aeroplánu do Wolfsburgu seděli jen Patrice Evra a Oliver Gill – obránci obklopení rojem záložníků. Dost nezvyklá věc v moderním fotbale.

Michael Carrick předpokládá, že opět naskočí v obranné čtveřici, a to hlavně poté, co se mu podařilo zalátat mezeru po našich obráncích, kteří odstoupili v průběhu sobotního utkání na Upton Parku. Také Darron Gibson naznačil možnost svého využití v obranné čtveřici.

 „Mám už nějaké zkušenosti se hrou na stoperovi a nikdy jsem s tím neměl vážnější problémy,“ řekl Michael po zápase na West Hamu. „V týmu máme více hráčů, kteří jsou schopni naskočit na jakémkoli postu a odvést tam dobrou práci.“

 Aby nebylo Fergusonových starostí málo, připojila se k nim ta, že Ritchie de Laet není zapsaný na soupisce pro Champions League a tak nebude moci nastoupit. V opačném případě by byl jistě belgický mladík ideálním aspirantem na místo stopera.

Oliver Gill, neznámý obránce, který v této sezóně nastoupil pouze k devíti zápasům za rezervu a za „A“ tým si dosud nepřipsal ani jeden start. Teď je však velmi pravděpodobné, že nastoupí v základní sestavě Manchesteru United, a hned v rámci nejprestižnější klubové soutěže světa. Opravdu to není jen výletník zapsaný na soupisce z toho důvodu, aby se podíval na krásy Německa. Gill není jediným hráčem rezervy na palubě letadla do Wolfsburgu. Společně s ním se do Německa podívají i jeho parťáci Cameron Stewart, Matty James, Magnus Eikrem a Oliver Norwood.

Ke strašidelným absencím v defenzivě se přidávají i další, které jsou dílem našeho kouče. Do Německa vůbec neodcestovali Wayne Rooney, Ryan Giggs, Dimitar Berbatov a Federico Macheda, kteří zůstali zavření v Carringhtonu. Budou se zde připravovat na veledůležitý víkendový zápas proti nevyzpytatelné Aston Ville. Že by se Macheda šetřil na rozhodující gól?

 Vypadá to, že Sir Alex Ferguson jede do Wolfsburgu odevzdat tři body. Nechci snižovat kvality naší útočné vozby, ale absence Berbatova, Rooneyho a Machedy se může projevit jako naprosto nenahraditelná. Manchester United potřebuje k jistotě postupu z prvního místa získat minimálně jeden bod. To se může při pohledu na naši nominaci zdát jako utopie. Nechci však snižovat kvality našich mladých hráčů, ale při slátané obraně a nedostatku zkušeností našich mladých hráčů mám skutečně obavy, aby hráči Manchesteru United mohli odjet z Wolfsburgu s hlavou nahoře a nejednalo se už o třetí odevzdaný zápas v Champions League v řadě. Šetření sil je sice pěkná věc, ale postup z prvního místa tabulky ještě víc.
 

Jak tedy vlastně vypadá celá 19členná nominace Manchesteru United? Velmi zajímavě                   

Brankáři: Tomasz Kuszczak, Ben Foster,

Obránci: Patrice Evra, Oliver Gill,

Záložníci:Gabriel Obertan, Magnus Eikrem, Paul Scholes, Darron Gibson, Antonio Valencia, Michael

Carrick, Matty James, Darren Fletcher, Ji-sung Park, Anderson, Cameron Stewart, Nani, Oliver

Norwood

Útočníci: Michael Owen, Danny Welbeck

 

Diblou předpokládaná sestava

                       Kusczcak

            Fletcher – Carrick – Gill – Evra

Valencia – Scholes – Gibson – Anderson – Nani

                        Owen

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.