Review: West Ham – Manchester United 0:4

Manchester United porazil v rámci 15. kola Premier League londýnsky West Ham

Hráči Manchestru United si v ďalšom kole anglickej Premier League opäť bez väčších problémov poradili so svojím súperom a londýnsky West Ham zdolali rozdielom triedy 4:0. Skvelý výkon celého tímu, hlavne v druhom polčase, korunovaný štyrmi krásnymi gólmi, je len dôkazom, že forma United sa zlepšuje od zápasu k zápasu.

Sir Alex Ferguson poslal do boja opäť prekvapujúcu základnú jedenástku podobnú tej, zo zápasu s Portsmouthom. Do brány sa postavil Poliak Kuszczak, ktorý sa v posledných zápasoch ukazuje v dobrom svetle. Na pravý kraj obrany Ferguson prekvapivo zaradil Darrena Fletchera, na opačnej strane hral Patrice Evra. Dvojicu stopérov tvorili Gary Neville a Wes Brown. Päťčlennú zálohu tvorili zľava, Giggs-Gibson-Scholes-Anderson-Valencia. V útoku hral osamotený Rooney.

Červení diabli už od prvej minúty dominovali stretnutiu a vytvárali si množstvo gólových príležitostí, no vytúžený gól neprichádzal. Prvú dobrú šancu mal v úvode zápasu Wayne Rooney, ktorého ale stačil na poslednú chvíľu zastaviť obranca domácich. V 10. minúte zavaril spoluhráčom Ryan Giggs, keď nepresnou prihrávkou vyslal do šance Hinesa, ktorý prihrávkou ešte hľadal spoluhráča Collinsna, toho ale Giggs pokryl a napravil tak svoju predchádzajúcu chybu.  V 12. minúte si na center Andersona naskočil Luis Antonio Valencia, jeho hlavičkový pokus ale brankára Greena neohrozil. O pár minút neskôr, mal po sklepnutí Wesa Browna dobrú príležitosť Gibson, jeho volej bol však stečovaný mimo bránu. V 31. minúte skúšal šťastie aj Paul Scholes, jeho ďalekonosný projektil ale zblokoval český obranca v službách West Hamu Radoslav Kováč. V 32. minúte sa nešťastne zranil Gary Neville a z hry musel odstúpiť. Jeho miesto zaujal Michael Carrick. United tak od tej chvíle hrali so siedmimi záložníkmi v zostave. Keď sa už oba tímy pripravovali na polčasovú prestávku, udrel Paul Scholes, ktorý tvrdou strelou spoza šestnástky rozjasal hosťujúcich fanúšikov 0:1

V druhom dejstve to boli opäť hráči United, ktorí zahrozili ako prví. Najprv nepresne zamieril Paul Scholes, krátko na to, z uhla neuspel ani Rooney. V 57. minúte sa k zakončeniu dostali aj kladivári. S hlavičkou Tomkinsa, si ale Kuszczak poradil. 61. minúta priniesla druhý gól zápasu, po akcií Rooney-Giggs- vyzval druhý menovaný, k šanci Gibsona. Ten nepohrdol a zvýšil vedenie hostí, 0:2. V 63. minúte sa skvelým zákrokom prezentoval Kuszczak, keď vytesnil dobre kopnutý priamy kop Diamantiho na roh. V 71. minúte to už bolo o tri góly, keď sa po spolupráci Rooneyho s Andersonom, presadil do prázdnej brány Antonio Valencia, 0:3.  O minútu nato, zopakovali Červení diabli takmer rovnakú akciu, tentokrát však z pravej strany. Valencia našiel presným centrom Rooneyho a ten stanovil konečný výsledok 0:4. V závere zápasu mohol pre svoj tím zaznamenať aspoň čestný úspech Stanislas, jeho prízemnej strele však chýbali decimetre.