Ljajič v zimě zřejmě nepřijde

Manchester United zrušil dohodu s Adamem Ljajičem, jenž se měl k týmu Red Devils připojit příští rok v lednu.

Adem Ljajič spolu se Zoranem Tošičem za celkem 16,5 milionu liber přestoupili do united už minulou zimu. Zatímco Tošič se k týmu připojil ihned, od Ljajiče se toto očekávalo v lednu 2010. Prozatím byl ponechán v Partizanu Bělehrad na hostování. Tento zmatek okolo přestupu, jenž započal ve čtvrtek ráno, je podle Ljajičova agenta zapříčiněn neschopností vedení United získat pro tohoto hráče pracovní povolení. Zajímavý byl ze strany United také návrh, podle kterého měl dokonce Tošič opustit Manchester a odejít na hostování. To vše proto, aby se uvolnilo místo právě pro Ljajiče. Jaký to ovšem má smysl vzhledem k pracovnímu povolení mi není známo.

„Měli jsme možnost koupit hráče, navíc jej ještě 12 měsíců bedlivě sledovat. Vzali jsme ale v úvahu jiné mladé talentované hráče v týmu, a proto se tento transfer neuskuteční,“ stojí v oficiálním prohlášení klubu. Ve smlouvě obou srbských hráčů byla zakomponována klauzule, podle které měla proběhnout klasická platba za hráče a následné provize za odehraná utkání. Na tom ale Partizan mnoho nevydělá, jelikož Tošič odehrál pouhých 5 zápasů, a to ještě naskakoval z lavičky. A to prosím za skoro jeden rok v klubu.

Oficiální vyjádření klubu zní tedy naprosto jasně. Darron Gibson a Tom Cleverley, který je mimochodem momentálně na hostování ve Watfordu, kde si vede velmi dobře, dostanou přednost před touto srbskou dvojicí. Ferguson je zjevně spokojen s výkony svých posil Valencii s Obertanem, a proto i toto by se mohlo zdát důvodem, proč United takto jedná.

Mladen Furtala, Ljajičův agent, však stále věří v brzké vyřešení celé situace. „Pokud vím, jediným problémem je pracovní povolení,“ řekl Furtala. „Manchester může vše vyřešit rychle. Novináři mi psali a ptali se co se děje. Já jsem přesvědčen že nic, vše je v nejlepším pořádku a věřím, že se v lednu Adem k United oficiálně připojí.“

Možná taky ale ty „pravá slova“ vychází z úst prezidenta Partizanu Bělehrad Dragana Djuriče. Podle něj je pravým důvodem za tímto problémem obrovský dluh 700 milionů liber, kterým se United mohou „pyšnit“. Této tezi navíc nahrává všem známá skutečnost, kdy byl Ronaldo prodán za téměř 100 milionů liber a nebyla prodloužena smouva Carlosi Tevézovi. United z horentní sumy za Ronalda ke všemu utratili pouhý zlomek. „Četl jsem nějaké informace, podle kterých se Ljajič k Manchesteru v zimě nepřipojí,“ řekl Djurič. „Všechno je v oblasti spekulací. Jediný problém je pracovní povolení pro našeho hráče, to by mělo být ale brzo vyřešeno. Možná že se tyto zprávy objevují proto, že je Manchester ve finanční krizi, ale věřte mi, že jsme žádné oficiální informace nedostali,“ zakončil Djurič.

Podle oficiálních stránek manutd.com z přestupu opravdu sešlo. To tedy nemáte u Vás v Srbsku internet pane Djuriči?

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.