Review: Manchester United – Tottenham Hotspur 2:0

Manchester United si na domácej pôde poradil s Tottenhamom, ktorý zdolal 2:0.

Manchester United privítal v rámci štvrťfinále Carling Cupu na Old Trafforde londýnsky Tottenham. Súboj dvoch posledných finalistov Ligového pohára vyznel v prospech červených diablov, ktorý si bez väčších problémov poradili so zverencami Harryho Redkanppa a zvíťazili 2:0. O oba góly sa postaral talentovaný záložník United Darron Gibson.

Sir Alex Ferguson poslal do zápasu značne obmenenú zostavu, ako sa to dalo očakávať. Do brány sa po zásluhe postavil Poliak Kuszczak. Obranu tvorila štvorica Neville-Brown-Vidič-De Laet. Na ľavom kraji zálohy operoval Park Ji Sung,na opačnej strane hral Gabriel Obertan. Dvojicu stredových záložníkov tvorili Anderson a Gibson. Do útoku sa po dlhšej pauze zavinenej zranením vrátil Dimitar Berbatov, ktorému robil dvojičku Danny Welbeck.

Nevýrazný prvý polčas s minimom šancí na jednej, či druhej strane, priniesol prvú vážnejšiu situáciu v 7.minúte, keď sa v dobrej palebnej pozícií ocitol kanonier hostí Jermain Defoe, Kuszczak ale loptu za svoj chrbát nepustil. O pár minút neskôr sa v šanci ukázal Jenas, ktorý po sklepnutí Bentleyho poslal loptu nad bránu. V 16.minúte prišiel prvý gól zápasu, keď sa po prihrávke Andersona trafil presne k tyči mladík Gibson 1:0. V 20.minúte mohol vyrovnať Defoe, skvelo hrajúci Vidič mu v tom však v poslednej chvíli zabránil. V 39. minúte sa po akcií Berbatov-Welbeck dostal k šanci strelec prvého gólu Gibson. 22 ročný Ír nepohrdol ani svojou druhou príležitosťou a zvýšil náskok United na 2:0. Pred koncom prvého polčasu sa možnosť na strelenie gólu ponúkla aj záložníkovi Spurs Jermainovi Jenasovi, ktorý ale opäť nezamieril presne.

Manchester United sa v druhom dejstve do ničoho nepúšťal a takticky si strážil priaznivý výsledok. Jednu z mála šancí v druhom polčase mal David Bentley, no Poľský brankár v službách červených diablov sa predviedol. V samotnom závere mohol rozdiel skóre navýšiť ešte Kiko Macheda, ktorý sa po pekne individuálne uvoľnil, jeho pokus však skončil len na bočnej sieti Gomezovej brány.

Zostava Manchester United: Kuszczak- Neville, Brown, Vidič, de Laet- Park, Anderson, Gibson, Obertan (Carrick)- Welbeck, Berbatov (Macheda).

Zostava Tottenham : Gomez, Bale , Dawson, Bassong, Hutton, Lennon, Jenas, Huddlestone, Bentley, Defoe, Keane.

Góly : 16´, 39´ Gibson.