Welbeck: Chci splatit víru do mě vkládanou

Danny Welbeck se vyjádřil, že víra, kterou do něj vkládá Sir Alex Ferguson, jej neustále žene dopředu a slibuje, že ho tato víra zavazuje k co nejlepším výkonům v A-týmu Manchesteru United

Mladičký útočník, který oslavil minulý týden teprve devatenácté narozeniny si během letošní sezóny zatím připsal čtyři starty. Danny velmi dobře ví, že pravou příčinou toho, proč se Alex Ferguson v létě na přestupovém trhu choval poměrně pasivně je to, že chce dát šanci právě mladým hráčům.

„Je to velmi potěšující a slyšet tyto věci od manažera,“ řekl exkluzivně Danny pro magazín United Review. „Situace tak, jak je, mi jedině vyhovuje a hraje mi do karet.“

 „Teď musím pracovat ještě tvrději než doposud, brát si k srdci manažerovi rady a být trpělivý.“

 Welbeck je jedním z šestice mladých hráčů, kteří dostali šanci minulý týden v utkání LM proti Besiktasi, které Manchester prohrál, kvůli čemuž se na mladíky snesla vlna kritiky ze strany médií. Navíc, jak jsem informoval ve včerejším článku, Sir Alex Ferguson se za své mladé pušky celou svou osobností postavil a bránil je. Svoji důvěru v ně se rozhodl dát najevo také jejich dnešním zařazením do základní jedenáctky v utkání 5. kola Curling Cupu proti Tottenhamu.

 Pro Dannyho znamená tato víra trenéra v něj a ostatní mladé hráče jediné, a to, že musí tvrdě pracovat a postupně se tak přibližovat svému snu – stát se regulérním a platným hráčem prvního týmu Manchesteru United. „Na hřišti pracuji vždy na 100% a snažím se být platnou součástí týmu. Neustále se snažím pracovat na všech aspektech své hry. Naštěstí mám stále ještě hodně času. Je mi teprve 19, takže budu pokračovat krůček po krůčku. Nikam nespěchám,“ uzavřel sympatický Danny Welbeck rozhovor pro United Review.

 Vyjadřovat se na adresu našich mladých hráčů je již obehraná písnička. Jen tedy stručně zopakuji názory, které zde již několikrát zazněly a se kterými se můžu ve valné většině ztotožnit.

  V dnešní těžké ekonomické situaci, v době, kdy většina týmů (a Manchester není výjimkou), kupí dluhy, je nejlepší sázkou víra v mladé hráče, kteří pocházejí z vlastní líhně nebo jsou produkty práce našich skautů.

 Manchester United v posledních letech zaznamenal velký postup v této sféře. Sestava United minulý týden tomu alespoň nasvědčuje.

 Rafael, Fabio, Jonny Evans, Darron Gibson, Gabriel Obertan, Zoran Tošič, Federico Macheda či zmíněný Danny Welbeck jsou toho dokladem.

 Za tímto kvantem hráčů pak čekají další skvělý playeři v naší akademii, v „B“ týmu nebo na hostováních (vzpomeňme jen na skvěle se prezentujícího Toma Cleverleyho)

 Je třeba těmto hráčům dávat šanci. My fanoušci bychom měli být v těchto případech trpělivý a třeba i zkousnout nějakou tu porážku. Za několik let se nám tato porážka totiž mnohonásobně zúročí ve formě mnoha krásných fotbalových okamžiků a získaných trofejí.

 Výše jmenovaní hráči jsou budoucností světového fotbalu a my můžeme být jedině rádi, že své umění rozvíjejí v přístavním městě Manchesteru, v týmu Rudých ďáblů, pod zkušenou taktovkou Sira Alexe Fergusona.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.