Sir Alex Ferguson rozlícen médii

Alex Ferguson se opřel do novinářů a zlostně reagoval na vyjádření tisku týkající se jeho mladých hráčů

Sir Alex Ferguson si absolutně nebral servítky a vyslal velmi peprnou zprávu směrem k novinářům a lidem, kteří zpochybňovali herní úroveň některých jeho mladých hráčů. Tyto reakce médií vyvolala prohra Manchesteru United minulou středu, kdy Rudí ďáblové podlehli v rámci 5. kola Champions League na vlastním hřišti průměrnému Besiktasi Istanbul 0:1.

 Sir Alex Ferguson během rozhovoru také vyzývavě nadhodil, že podobnou sestavu chce vyslat také do úterního zápasu Curling Cupu proti Tottenhamu

Minulou středu dostalo šanci 6 hráčů mladších 22 let. Konkrétně to byli Danny Welbeck (18), Federico Macheda (18), Rafael (19), Gabriel Obertan (20), Anderson (21) a Darron Gibson (22).

 "Do utkání nastoupí stejní hráči, kteří hráli minulou středu," řekl Sir Alex Ferguson na adresu utkání, v kterém Manchester přivítá svěřence Harryho Redknappa. "Myslím si, že jejich kariéra je na vzestupu a je dobře nalajnovaná," poznamenal dále zkušený lodivod Manchesteru United.

Sir Alex však zašel ještě dál a pustil se do novinářů: "Jeden reportér napsal, že někteří moji hráči před sebou nemají žádnou budoucnost. Co je to za idiota? Nemůžu tomu vůbec uvěřit! Je to nevídané a neuvěřitelné. Když začínali Beckham, Butt, Scholes a všichni hoši, kteří nakoukli do světa velkého fotbalu kolem roku 1996, bylo jim 22 let ? byli tedy o tři roky starší než většina mých, novinami kritizovaných hráčů. Tři roky jsou však dlouhá doba. Nemyslíte si tedy, že reakce toho rádoby novináře je přinejmenším ohromující?"

 "Je přeci jasné, že tito mladí hráči budou růst až se ziskem potřebných zkušeností. O jejich schopnostech vůbec nepochybuji. Vím, že jsou to skvělí hráči a umí hrát fotbal. Proto budou hrát i v úterý."

 Středeční představení proti Besiktasi bylo naprosto typické pro hru mladých hráčů ? rychlý start, plno entuziasmu, ale horší kontrola míče a proměňování šancí

"Moji mladí hráči byli nesmírně lační úspěchu. Vytvořili si mnoho šancí, které ale řešili ve spěchu a zbrkle ? to však není nejhorší zločin lidstva. Tady se totiž nebavíme o jejich schopnostech či neschopnostech. Tady se bavíme o tom, že to neproměňování gólových příležitostí pramení z nezkušenosti."

 "Kdybych tu kritiku vzal vážně a řídil se podle ní, znamenalo by to, že moji mladí hráči budou hrát ve svých 22letech stejně jako teď, protože je nenechám hrát a oni nebudou moci rozšířit tu trochu zkušeností, které zatím pobrali. To však nikdy nedopustím. Nechat je hrát, pracovat na nich a vkládat do nich důvěru. To je cesta, kterou se já i celý Manchester chceme ubírat. Zápasová praxe je to nejlepší, co pro ně můžeme udělat. Nemohou hrát stále ti nejlepší hráči, je třeba myslet i na mladé hráče z lavičky a dávat jim šanci dokázat, že chtějí hrát v základní sestavě a poprat se o ni."

 "Mladí hráči musí vidět nějaké výzvy. Myslím si, že ve středu byl jejich výkon v pořádku a nezaslouží si kritiku, která se na ně snesla. Vsadím se s Vámi, že ten samý reportér, který zpochybnil perspektivu mých hráčů, se za pár let přihlásí, pogratuluje mi a řekne: "Jací skvělí hráči! Jaké hvězdy světového fotbalu!" "Ach jo, v jakém světě to žijeme," posteskl si ještě na závěr rozhovoru Sir Alex Ferguson.

 

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.