Bosse těší disciplína týmu

Sir Alex Ferguson nešetří po zápase s Portsmouthem pochvalnými řečmi na svůj tým

Sir Alex Ferguson ocenil hlavně vysokou kázeň a klid svého mužstva v sobotním utkání na hřišti zvedajícího se Portsmouthu. Po vysokém vítězství 4:1 se Manchester United přiblížil na dva body vedoucímu týmu Premier League, Chelsea.

 Kormidelník Rudých ďáblů sledoval vysokou výhru svého týmu pouze z tribuny, kde si odpykával trest, který mu udělila disciplinární komise za jeho výroky na adresu sudích. Ani nepřítomnost bosse na lavičce však náš tým nepoznamenala a Sir Alex mohl sledovat nakonec poklidné vítězství, o které se zasloužil hlavně třígólový střelec Wayne Rooney.

 Tečku za povedených výkonem pak učinil ještě Ryan Giggs, pro kterého to byla 100. branka v Premier League.

 Manchester United nejprve zažil hororový první poločas, během kterého mohl Portsmouth rozhodnout o svém vítězství, avšak skvělý Kusczcak byl proti. Ve druhém dějství však ďáblové na svého soupeře vlétli jako uragán a po několik minutách bylo rozhodnuto. Sir Alex je potěšen hlavně způsobem, jakým bylo vítězství dosaženo.

 „Výsledek 4:1 z venkovního utkání je pro nás úžasný. Jsem nesmírně potěšen,“ uvedl Ferguson pro MUTV. „Toto utkání bylo z naší strany opravdu velmi dobré. Druhý poločas jsme odehráli nesmírně disciplinovaně, drželi jsme míč na svých kopačkách a v klidu jsme si dokráčeli pro konečné vítězství.“

 Kritický moment pro United přišel po vyrovnávacím zásahu, kterého hráči Portsmouthu dosáhli po penaltě, která následovala po sporném zákroku Nemanji Vidice, který držel za dres jednoho z domácích fotbalistů. Sir Alex Ferguson vyzdvihl, jak se tým dokázal s touto jistě frustrující skutečností vyrovnat.

 „Myslím si, že pomezní rozhodčí v tomto hlavnímu vůbec nepomohl a naopak, že ho vystavil obrovskému tlaku. Zákroky jako ten Vidičův vidíte z lavičky každý týden. Hráči se navzájem drží a celé to připomíná spíše wrestling. Ale nikdy se za to nepíská penalta. Ovšem pomezní rozhodčí se z ničeho nic rozhodl naprosto změnit kurz a ten zákrok odmával. Odpískání penalty tedy nemůžu považovat za správné.“

 „Poločas přišel v dobrý čas. Důležité bylo uklidnit hráče a znovu je naladit na správnou vlnu. Museli jsme hrát svůj fotbal a nenechat se vybláznit. Druhý gól byl pro moje hráče velmi důležitý, protože soupeř pak musel otevřít hru a to bylo přesně to, co jsme potřebovali.“

 Alex Ferguson také nezapomněl speciálně vyzdvihnout výkon polského brankáře Tomasze Kuszczaka, který zastoupil v bráně Manchesteru United odpočívajícího Edwina van der Sara.

 „Portsmouth měl několik opravdu dobrých šancí. Tomasz předvedl tři fantastické zákroky. Můžeme mu být za dnešní výsledek vděčni. Opravdu nás podržel a jeho fantastický výkon položil základ našeho vysokého vítězství,“ uzavřel lodivod Rudých ďáblů.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.