Manchester United se ve 13. kole Anglické PremierLeague utkal na domácím stadionu Old Trafford s týmem Evrton FC

Hráči Manchester United dokázali porazit na domácím hřišti 13. tým nejvyšší Anglické ligy Everton FC. Touto výhrou se Red Devil’s přesunuli na 2. místo v tabulce a předběhli tak Arsenal na který mají náskok 3 bodů. Výhru United sledovalo na Old Trafford přes 75 000 diváků kteří viděly.

Hráči v červeném si hned od začátku zápasu vytvářeli spoustu šancí provázené velkým tlakem na soupeře ale až ve 35. minutě dal první gól zápasu fantastickou volejí do levého horního růžku branky Darren Fletcher.

Everton neměl moc šancí, asi tu nejvážnější měli v 56. minutě kdy dokonce dokázali vstřelit gól ale této akci předcházel ofsajd.

Poté hráči Red Devil’s měli velmi nadějné šance kdy Wayne Rooney orazítkoval břevno nebo Michael Owen, který se ocitl takřka sám před brankařem ale jeho ránu zlikvidoval jeden z obránců. Z tohoto tlaku vyústil 2. gól zápasu, který vstřelil po krásné nahrávce Rayna Giggse Michale Carick (68. minuta).

Na hřišti se oběvil i střídající Gariel Obertan, který předváděl na levé straně pěknou spolupráci s Patricem Evrou. A nakonec v 77. minutě upravil skóre Antonio Valencia na konečných 3:0