Review: Manchester United – Everton 3:0

To najzaujímavejšie zo zápasu s Evertonom.

Manchester United si v rámci 13. kola Premier League poradil s Evertonom, ktorý zdolal rozdielom triedy 3:0. Diabli sa tak po niekoľkých predchádzajúcich zápasoch konečne ukázali v dobrom svetle. Skvelý výkon celého tímu, krásny zásah Darrena Fletchera, nula na konte Van der Sara a tri vstrelené góly, čo viac si môže Sir Alex Ferguson priať. Táto výhra je aj o to radostnejšia, že sa United opäť vrátili na druhé miesto tabuľky, keďže Londýnsky Arsenal nestačil na Čierne mačky so Sunderlandu, kde prehral 0:1.

Začiatok zápasu bol s oboch strán opatrný, United obliehali šestnástku hostí, tí sa zase sústredili na protiútoky. Prvú väčšiu šancu zápasu mal až po 20. minútach bývalý hráč Manchestru United Louis Saha, ten sa k lopte dostal po centri spoluhráča Bainesa a nebezpečnou prízemnou strelou vyskúšal pozornosť Van der Sara. Manchester sa márne snažil, obrana Toffees stále s úspechom odrážala nápor domácich. Až prišla 35. minúta, ktorá priniesla gól na ktorý sa nezabúda, Luis Antonio Valencia sklepol loptu do druhej vlny pre nabiehajúceho Fletchera a ten výstavnou trefou trafil presne do vinkla. Prvý polčas už nič zaujímavé nepriniesol a Červený diabli tak konečne odchádzali do kabín pokojnejší.

Po zmene strán to boli hostia, ktorí boli výraznejší. Everton prejavoval veľkú snahu o vyrovnanie a United sa museli brániť. Veľkú možnosť mal Tim Cahill, tomu krásne do uličky prihral Yakubu, pri lopte bol však skôr Edwin van der Sar. Šancu na zvýšenie skóre mal Wayne Rooney, jeho technický pokus, ale len lízol brvno Howardovej brány. Ďalšiu šancu Evertonu mal jeden z najlepších hráčov hostí Yakubu, no jeho strelcký pokus z dobrej pozície nedokázal umiestniť medzi tri tyče. Potom vzali iniciatívu do vlastných rúk znovu domáci, ďalší gól mohol pridať Michael Owen, jeho strelu ale zablokoval obranca. Druhý gól padol po rohovom kope, lopta sa odrazila k Rooneymu, ten ju netrafil podla predstáv, naštastie sa dostala späť k Ryanovi Giggsovi, ten dokonale nahral Michaelovi Carrickovi, ktorý ju elegantne poslal do brány, 2:0. Tretí gól dal už odovzdanému Evertonu pridal Luis Antonio Valencia, ktorému nahrával striedajúci Paul Scholes. Čestný úspech Toffess mohol ešte zaznamenať Cahill, obetavo ale zasiahol Vidič. Konečný výsledok 3:0.

Na záver len zostáva dodať, že Diabli hrali opäť ako Diabli, potešili výkony Rafaela, Valenciu, Fletchera, ako aj celého tímu. Dúfajme tak, že naštartujeme podobnú sériu víťazstiev, ako v minulej sezóne po prehre s Arsenalom.