Rooney zatím kapitánem United nebude

Sir Alex Ferguson včera prohlásil, že Rooney si na kapitánskou pásku ještě bude muset nějakou dobu počkat.

Jak dlouho? To manažer Manchesteru United neprozradil, neboť možná ani on sám to zatím neví. Jisté je, že dokud budou v týmu veteráni jako Gary Neville nebo Ryan Giggs, Wayne Rooney bude muset být trpělivý.

Pro Rooneyho by "kapitánství" nebylo nic nového, neboť Rudé Ďábly vedl jako kapitán již dvakrát v zápasech Ligy Mistrů.

Sir Alex Ferguson však včera prohlásil, že jako dlouhodobá volba zatím Rooney v úvahu nepřipadá.

A to i navzdory tomu, že v minulém týdnu navlékl Rooney na svou paži kapitánskou pásku anglické reprezentace. Fabio Capello mu dal důvěru v přátelském utkání s Brazílií.

"Nikdy jsem nebyl zastánce toho, aby střední útočníci nosili kapitánskou pásku," prohlásil Fergie.

"O kvalitách, které by Wayne jako kapitán přinesl víme všichni. Je odhodlaný, hladový a chce dělat vše, co nejlépe. Vždy se snaží bez ohledu na to, jak hraje tým. Odevzdává 100 procent. To jsou skvělé předpoklady k tomu stát se kapitánem.

Přesto o něm teď jako o kapitánovi neuvažuji, protože je mladý a já dávám přednost starším hráčům. Zejména záložníkům nebo středním obráncům."

V historii United ale můžeme najít příkladný paradox, který vyvrací výše zmíněné Fergusonovy teorie. A nemusíme ani pátrat hluboko do minulosti klubu. Stačí si vzpomenout na Erica Cantonu – legendárního francouzského útočníka.

Sir Alex Ferguson přiznal, že Cantona byl tzv. výjimkou z pravidla: "Cantona byl pro nás fantastickým kapitánem, protože přenášel své velké zkušenosti na mladé hráče. Oni ho milovali a po utkání spolu trávili hodně času. Jeho kapitánská role byla trochu jiná, než je ta klasická."

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.