Berbatov přepsal bulharskou historii

Útočník Manchesteru United se včera usadil v čele nejlepších bulharských kanonýrů všech dob.

Bulharsko ve včerejším přátelském utkání s Maltou potvrdilo roli favorita a fotbalového trpaslíka porazilo v poměru 4:1.

Největší hvězda bulharské reprezentace – Dimitar Berbatov, který obléká dres Manchesteru United, zaznamenal v tomto zápase dva přesné zásahy a přepsal tak fotbalovou historii své země.

Berbatov, který je nyní kapitánem reprezentace, debutoval v národním týmu v roce 1999. 12. února 2000 vstřelil v přátelském utkání proti Chile svůj první reprezentační gól. Letos v říjnu zaznamenal svůj první hattrick. V kvalifikačním utkání na Mistrovství světa tehdy bulharský výběr rozstřílel Gruzii 6:2.

Díky včerejším dvěma gólům má nyní osmadvacetiletý útočník na svém kontě celkem 48 branek. O jednu trefu tak překonal bulharskou legendu Hristo Boneva, který držel rekord v počtu vstřelených branek neuvěřitelných třicet let.

V ostatních mezistátních utkáních se objevili i další hráči United. Proti sobě dokonce nastoupili tři kluboví spoluhráči. V zápase Jižní Korea – Srbsko se potkali Park Ji-Sung, Nemanja Vidic a Zoran Tosic. Z výhry se radovalo Srbsko, které udrželo po celý zápas jednobrankové vedení ze sedmé minuty.

Park odehrál celkem 70 minut, srbský obránce Vidic pouze hodinu. Oba hráči by měli být připraveni k víkendovému utkání s Evertonem. "Teď už jsem připraven hrát i za United," ujišťoval po zápase korejský reprezentant.

Brankářská dvojka Rudých Ďáblů Tomasz Kuszczak, který měl nedávno menší spor s holandským gólmanem Van der Sarem udržel v utkání s Kanadou čisté konto a pomohl tak Polsku k vítězství 1:0.