Historie United – nejen slavné okamžiky

Jeden z nejvíce bizarních přestupů v historii Manchesteru United se datuje do roku 1925. Situace z komedie, hororu či sci-fi? Posuďte sami?

Důvod?

Albert Pape hrál v klubu Clapton Orients. Tento tým se právě chystal k výjezdu na Old Trafford. Jednalo se o londýnský klub, takže se cesta poněkud protáhla. Během několika hodin, kdy hráči, předpokládám že autobusem, cestovali do Manchesteru, byl však uskutečněn bizarní transfer, jehož objektem byl právě Albert Pape. Ten byl prodán do Manchesteru United a anglická fotbalová federace bleskově jeho přestup stvrdila. Pape tak, aniž o tom věděl, cestoval se svými spoluhráči k zápasu, ve kterém se měl postavit proti nim.

 Samotný zápas

A tak i když byl Pape uveden pro zápas proti Manchesteru na soupisce hostujícího týmu, oblékl nakonec dres domácích United. Co se dělo dále? Nejen, že Manchester United zvítězil 4:2, ale Pape navíc zaznamenal branku proti svému ještě před několika hodinami mateřskému klubu

 Dohra

Papeho další působení v Manchesteru se smrsklo na pouhých 18 zápasů, ve kterých dokázal vstřelit pět branek. Měl sice prsty v postupu Manchesteru z Division Two, ale v Division One odehrál pouhá tři utkání a následně byl prodán do Fulhamu. Manchester se s Fulhamem potkal jen o několik měsíců později v rámci FA Cupu. Pape měl očividně opět v úmyslu vystoupit v pozici kata svého bývalého týmu, jeho branka však prohru Fulhamu v poměru 2:1 neodvrátila.

 True story…

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.