Valencia udělal dojem

Ekvádorský záložník si vysloužil chválu samotného Sira Alexe Fergusona.

Antonio Valencia, který přišel do Manchesteru letos v létě, se hned na začátku svého angažmá dostal do složité pozice. Byl totiž přiveden na post, který přes pět let patřil hvězdnému Cristianu Ronaldovi.

Před Ekvádorcem se tak logicky ihned nakupila velká očekávání a Valencia byl již od přestupu pod velkým tlakem. Všichni fanoušci Rudých Ďáblů totiž věřili a stále věří, že se mladému Valenciovi podaří portugalského kouzelníka nahradit.

Sám Valencia je podle svých slov na Old Trafford spokojen a každý zápas si náležitě vychutnává. Spokojen je také manažer United – Sir Alex Ferguson, který včera v tisku ekvádorského záložníka pochválil.

Zatímco jeho slavnější předchůdce s číslem sedm především branky sám střílel, Valenciův přínos pro tým je spíše ve vytváření šancí a přesných pasech. Ekvádorec už ale také dokázal, že umí i přesně zakončit. Povedlo se mu to třeba v dramatickém utkání Ligy Mistrů proti ruskému CSKA, kde zařídil United bod.

Sir Alex Ferguson je však potěšen především jeho prací, kterou odvádí na pravém křídle: "Umí skvěle odcentrovat a dokáže se dostat i z těžké pozice. Zřídka kdy se soupeři podaří oddělit ho od balónu nebo zblokovat jeho přihrávku. Je velmi těžké jej zastavit." prohlásil včera skotský kouč na Valenciovu adresu.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.