Hodnocení hráčů United

Zde najdete stručné ohodnocení hráčů Manchesteru United, kteří zasáhli do dnešního utkání.

 

Rudí ďáblové nastoupili opět v netradiční, avšak okolnostmi vyžadující sestavě, které chvílemi scházela komunikace a sehranost. Stamford Bridge praskal ve švech a všichni přítomní diváci tak mohli sledovat zajímavý fotbal. Hra byl svázána taktikou a od toho se také celá devadesátiminutová bitva odvíjela. Kombinační a opatrný fotbal,  ve kterém hráli roli maličkosti, nakonec přinesl konečný výsledek 1:0,  po gólu ze stradrtní situace. Ze Stamford Bridge teda odjíždíme bez bodu.

 

  Hodnocení podle www.manutd.cz :

Edwin van der Sar – Naše zkušená jednička opět dokázala, jak je pro nás důležitá. Edwin si poradil vlastně se vším, zadním řadám dodával jistotu a dobře ji dirigoval. Bohužel nedokázal  zachytit jedinou gólovou střelu po standartní situaci. Za gól ale nemohl.

John O’shea – John dobře plnil všechny obranné povinnosti. Ikdyž nepřidal dopředu příliš mnoho odehrál dobrý zápas.

Wesley Brown – Wes si vedl dobře. Dokázal společně s Evansem ustrážit Didiera Drogbu i Nicolase Anelku. Neudělal téměř žádnou chybu a dost možná to byl jeho nejlepší výkon v dosavadní sezóně.

Johny Evans – Celá naše obranná řada vytvořila kompaktní linii a výborně rozrážela útoky soupeře a na jedinou standartku. Johny podal solidní výkon a dobře zastoupil na svém postě Nemanju Vidiče. Dostal žlutou kartu v 86′.

Patrice Evra – Dnes neměl na kraji obrany tolik prostoru na své utočné výlety směrem dopředu. Hrál dobře o to mnení spolu poctivě bránil

Antonio Valencia – Hrál slušně. Neměl tolik protoru na své pozici pravého křídelníka stejně jako na druhé straně Evra nebo Giggs. Ale snažil se a svůj úkol celkem splnil. Vysloužil si žlutou kartu v 88′.

Fletcher – Je dobře patrné, že jeho přítomnost na hřišti nutí jeho spoluhráče k většímu zaujetí do hry. Fletch nevypustil jediný souboj a ikdyž je po zranění dokáže celý zápas odehrát ve vysokém tempu. V kombinaci též dobrý.

Michael Carrick – Dařilo se muvyhrávat souboje ve středu pole. Pokoušel se několikrát i o střelu, ale dnes to bylo v jeho pohledu vše. Trochu mu vázla kombinace. Obranná činnost, ale byla dobrá

Anderson – Ve středu hřiště neodehrál příliš dobrý zápas. Jeho úkolem bylo podporovat Wayna Rooneyho v útoku a s tímto úkolem se příliš nevypořádal.

Ryan Giggs – Odehrál solidní utkání. Měl několik dobrých okamžiků v zápase. Snažil se a byl platným hráčem. Když bereme v úvahu jeho věk, opět musíme Ryana pochválit za jeho uplatnění zkušeností. Hřiště opustil v 84′, když ho nahradil Obertan.

Wayne Rooney – Neustále se nabízel a dobře kombinoval se spoluhráči. Měl to sám na hrotu přece jen poněkud složité. Několikrát své štěstí střelbou. Výbornou střelou nasebe upozornil především v 67. Pozbytek zápasu pak bojoval, ale gól se mu vstřelit nepodařilo.

Hráči, kteří střídali :

Obertan – Na hřiště se dostal v 84′. A v jeho teprve třetím zápase za United, nastoupil hned proti nejtěžšímu soupeři, tedy Chelsea. Měl oživit hru no a to se mu podařilo, bohužel jeho přínos gól nezajistil.

Michael Owen – Naskočil do zápasu ve 84′ s úkolem, jak jinak než, pokusit se vstřelit gól, ale to se mu k naší škodě nepodařilo.

Muž zápasu : Dnes jsme neměli svého hrdinu a nikdo nijak zvášť nevyčníval. Hráčem utkání z naší strany volím Wayna Rooneyho.

 

Výkon týmu nebyl kdovíjaký. Hráči byli ovlivněny taktickými pokyny. To samé však lze s jistotou říct i o Chelsea. Zápas rozhodl gól v prakticky zbytečného přímého kopu a hlavičce Terryho a i díky tomu si  ani po zvýšeném tlaku v závěru, nemůžeme přispat ani jeden bod.

 

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.